Google překladač: English Deutsch
…trnitá cesta tradiční česká značky

Skupina Zetor, tradiční český výrobce traktorové techniky, dosáhla za 1. pololetí 2011 konsolidovaného hospodářského výsledku před zdaněním ve výši 54 miliónů korun. Největší odměnou za uplynulý půlrok bylo kladné hodnocení v náročném testu Německé zemědělské asociace (DLG), která zařadila traktory Zetor Forterra 135 s novým 16ventilovým motorem mezi traktory s nejnižší a nejefektivnější spotřebou paliva na trhu.

Kromě pozitivních ekonomických čísel zaznamenal Zetor úspěch také s traktorem Zetor Forterra 135 16V, který patří do inovované řady Forterra 2010 a vyznačuje se elegantními úpravami designu, interiéru i příslušenství a celkově odlišným motorem. Hodnocení podpořilo měření spotřeby paliva - s pouze 283 g/kWh byla Forterra 135 zařazena mezi nejlepší a je o 5,7 % úspornější, než průměr všech testovaných traktorů. 180litrová nádrž tak vydrží na celý pracovní den.
"Nastavili jsme veškeré náklady společnosti tak, aby byly v souladu s počty vyráběných traktorů a jejich komponentů. Také jsme upevnili systém kontroly a vyhodnocování čerpání nákladů jednotlivých hospodářských středisek. I tyto změny se značnou měrou zasadily k dosažení pozitivních hospodářských výsledků, na které jsme navázali z předchozího roku. V roce 2010 jsme měli silné 1. pololetí, naopak letos očekáváme více objednávek ve 2. pololetí, a to i z důvodu čerpání dotací zemědělců v Polsku," uvedl Petr Veselý, finanční ředitel ZETOR TRACTORS a.s.