Google překladač: English Deutsch
se objevil pod označením Mikro 4/3 standard

Olympus Imaging and Panasonic oznámily nový “Mikro 4/3 standard” (Micro Four Thirds System standard). Zásadní vlastnosti, kterými se liší nový „Mikro 4/3 standard“ od stávajícího „4/3 standardu“ jsou:
1. přibližně o 50% kratší vzdálenost bajonetu (vzdálenost mezi bajonetem a snímačem)
2. o 6 mm menší vnější průměr bajonetu
3. zvýšení počtu elektrických kontaktů na bajonetu z 9 na 11
úhlopříčka obrazového snímače je stejná jak pro 4/3, tak i pro Mikro 4/3 standard

Celosvětový trh s digitálními zrcadlovkami (DSLR) s výměnnými objektivy trvale roste, ale stále tvoří pouze 7% podílu na celkovém prodeji digitálních fotoaparátů. Zdá se, že existuje významný prostor pro růst prodejů v této kategorii i vzhledem k významně většímu podílu SLR fotoaparátů s výměnnými objektivy v dobách, kdy film byl jediným záznamovým mediem. Kompaktní digitální fotoaparáty nabízejí svým uživatelům stále větší výkon a množství různých funkcí a průzkumy ukazují, že zákazníci, kteří volí kompaktní fotoaparáty, to dělají právě z toho důvodu, že se obávají DSLR, které považují za příliš „velké, těžké a složité na ovládání“.

Olympus Imaging a Panasonic tento trend vnímají, a proto uvedly na trh výrobky založené na 4/3 standardu. Současně do svých DLSR implementovaly zcela nové funkce, jako např. živý náhled na LCD nebo automatické zaostřování na bázi detekce kontrastů.

Nyní, Olympus Imaging a Panasonic posunují možnosti 4/3 standardu ještě dále. Umožní to vývoj ještě kompaktnějších a lehčích výměnných optických soustav pro digitální fotoaparáty založené na „Mikro 4/3 standardu“. Nová řada objektivů postavených na systému „Mikro 4/3 standardu“ společně se stávajícími výrobky 4/3 standardu umožní zákazníkům ještě lépe vychutnat pravé výhody fotoaparátů s výměnnou optikou.

Mikro 4/3 standard umožní uživatelům využít vysoké kvality obrazu, které obrazový snímač poskytuje, v mnohem kompaktnějších tělech fotoaparátů a také využívat podstatně kompaktnější optické soustavy u širokoúhlých objektivů a teleobjektivů. 4/3 standard nabízí kompaktní a lehké optické soustavy. Nový „Mikro 4/3 standard“ umožní vývoj ultra kompaktních výměnných optických soustav, které doposud nemají obdobu.
Nový „Mikro 4/3 standard “ díky zvýšení počtu elektrických kontaktů na bajonetu umožní podporu zcela nových funkcí a tím i významné zvýšení funkčnosti celého systému do budoucna. Navíc budou moci uživatelé pomocí adaptéru připojit libovolné stávající objektivy 4/3 standardu.
Olympus Imaging a Panasonic budou i nadále společně vyvíjet technologie a zařízení pro oba systémy, tedy jak 4/3 systém, tak Mikro 4/3 systém v souladu se svými obchodními strategiemi.

www.olympus.cz
www.panasonic.cz