Google překladač: English Deutsch

Dne 10. května 2007 se koná v Aule Univerzity Pardubice Závěrečná konference projektu Centrum manažerských dovedností ve vědě a výzkumu. Konference bude výjimečnou příležitostí k setkání akademiků, zástupců vědeckých pracovišť, institucí veřejné správy a podpůrných infrastruktur z
regionu soudržnosti NUTS II - Severovýchod. Na programu je představení záměrů, výstupů a přínosů projektu, prezentace výsledků výzkumu a vývoje v regionu a předání certifikátů úspěšným absolventům pilotního vzdělávacího kurzu "Rozvoj manažerských dovedností pro řízení vědeckovýzkumných aktivit“.

cenmad-logo_esf.jpg

Cílem projektu bylo vytvoření a realizace komplexního vzdělávacího programu pro vědeckovýzkumné pracovníky a pro studenty doktorských studijních programů. V první fázi realizace projektu se uskutečnila příprava kurzu a následně jeho třísemestrální pilotní část, které se zúčastnilo 28 odborníků z vysokých škol a z výzkumných oddělení institucí v regionu Severovýchodní Čechy.
Výuka v kurzu byla zaměřena na management (řízení vědeckovýzkumných aktivit, inovací, lidských zdrojů, finanční řízení, rozhodování), projektový management (příprava projektu, smluvní podmínky, hodnocení), komunikační dovednosti (komunikace v projektových týmech, Public Relations aktivity), na využití výsledků vědy a výzkumu a ochranu průmyslového vlastnictví a také na průřezová témata (udržitelný rozvoj, environmentální
aspekty, projektová angličtina).
"Věda a výzkum jsou stále více prací týmovou, která často překračuje hranice pracoviště, ústavu, ale i zemí a kontinentů. Vědeckovýzkumní pracovníci potřebují k tomu, aby se prosadili, i manažerské znalosti a dovednosti, které jim školy v dostatečné míře zatím ještě neposkytují.
Proto se pilotní kurz setkal s velmi pozitivním ohlasem. Projektový tým již má plány na další aktivity podobného typu do budoucna," uvedla Monika Vejchodová, koordinátorka projektu. Projekt je stoprocentně financovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů, opatření na podporu terciárního vzdělávání, výzkumu a vývoje. Podrobnosti týkající se projektu jsou uvedeny na domovských stránkách projektu: http://cenmad.upce.cz.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news