Google překladač: English Deutsch

Zastínění oken, které nejenom zabrání přehřívání interiéru, ale navíc dovede šikovně využít sluneční energii pro svůj pohyb? Tak to v dnešní době není vůbec žádný problém – stačí nechat pohánět screenové clony či předokenní rolety pomocí solárního panelu!

zastineni

„Solární panely vám nejenom uspoří náklady na energie, ale navíc pomohou vyřešit případné problémy s přívodem elektřiny k pohonu stínění," říká pan Radek Havelka, obchodní ředitel značky Minirol, která se výrobou stínících systémů zabývá, a pokračuje: „Abyste přivedli energii, totiž vůbec nemusíte provrtávat okenní profil nebo zeď. Stačí pouze připevnit solární panel na fasádu domu nebo na krycí box screenových clon či předokenních rolet." Nemusíte se přitom bát, že by došlo k narušení vzhledu fasády domu. Jde totiž o velice subtilní prvek, který dokáže i přes svoji malou velikost vyprodukovat dostatečné množství energie potřebné pro navíjení screenů či rolet.
Se zastíněním poháněným solárním pohonem tak vytvoříte v interiéru příjemnou tepelnou pohodu a navíc ušetříte, a to nejen životní prostředí a vaší peněženku, ale i starosti s instalací a přívodem elektřiny!