Google překladač: English Deutsch

Zákaznické dny se letos ve firmě TAJMAC-ZPS, a.s. konaly 26. a 27. dubna. Charakterizoval je, mimo jiné, nejvyšší počet spoluvystavovatelů (58 firem s více jak 110 zástupci). Návštěvníci měli možnost shlédnout většinu strojů z výrobního programu společnosti, představující široký sortiment obráběcích strojů. Své exponáty představili, jako každý rok, divize CNC, divize AUTOMATY a projekt MANURHIN. Tradičně příznivě byla hodnocena možnost prohlídky firmy s rozšířením o prohlídku firmy ZPS - SLÉVÁRNA. Letošní účast návštěvníků byla vysoká, přes 550 návštěvníků. Zákaznické dny jsou svojí koncepcí přitažlivé pro stále širší okruh zákazníků i dodavatelů jak potenciálních tak již existujících. Jsou každoroční příležitostí k neformálním setkáním odborných pracovníků s odbornou veřejností, k výměně cenných poznatků z praxe s možností seznámit návštěvníky na vlastní půdě a v reálném provozu s výrobním programem i posledními novinkami. Letošním záměrem bylo ukázat nové technologické možnosti, nová konstrukční řešení, využití a kvalitu našich strojů.

zd2012_9490

Mezi vystavovanými exponáty byl prototyp multifunkčního obráběcího centra TURNMILL 2000 se zcela unikátní koncepcí pohonu stolu. Stůl je poháněn prstencovými motory v kombinaci s vysoce tuhými převodovkami. Koncepce umožňuje využít vysokého instalovaného výkonu pro těžké soustružnické operace k zajištění vysoké dynamiky v režimu C osy, což významně zvyšuje produktivitu stroje.

Další novinkou bylo pětiosé portálové obráběcí centrum MCV 1210 s možností technologie soustružení. Otáčky C osy sklopně otočného stolu vertikálního obráběcího centra MCV 1210 jsou zvýšeny na hodnotu 400 min-1. Je použito elektrovřeteno Kessler HSK100 s mechanickým zpevněním. To nyní umožňuje provádět soustružnické operace na frézovacím centru. Stroj je vybaven CNC systémem Siemens S840D SL, který na vysoké úrovni zvládá technologie frézování i soustružení, včetně transformace orientace nástroje pomocí rotačních os.

K vidění byl i prototyp rychlého manipulátoru nástrojů určený pro inovovanou řadu horizontálních obráběcích center H 500, H 630, H 800 a H 1000.

Zpestřením Zákaznických dnů byla v rámci doprovodného programu soutěž „Správná střela na branku“ spojená s autogramiádou hokejistů A týmu zlínského hokejového klubu PSG Zlín, účastníka letošní play-off naší nejvyšší hokejové soutěže.

Podle hodnocení a bezprostředních reakcí našich hostů i spoluvystavovatelů můžeme s uspokojením konstatovat, že letošní Zákaznické dny firmy TAJMAC-ZPS, a.s. byly úspěšné.

www.tajmac-zps.cz

 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news