Google překladač: English Deutsch

SKF Group letos v dubnu asistovala při policejním zásahu proti prodejci padělků ložisek na severovýchodě České republiky. V průběhu razie bylo zabaveno přes 30 tun padělaných ložisek SKF a rovněž padělky dalších značek. Nepoctivý prodejce výrobky odebíral z jiných zdrojů, než je oficiální zastoupení společnosti SKF, a zásoboval jimi koncové uživatele i další prodejce nejen v České republice, ale také za jejími hranicemi, především v Evropě.

Výroba padělků a následný obchod v rostoucí míře postihuje všechny známé značky a trhy. Padělání ložisek SKF a dalších značek je nejen nezákonné, ale také nebezpečné. Ohrožuje totiž koncové zákazníky, kteří výrobek pořizují v domnění, že se jedná o originál, a jako originál ho rovněž používají. Provoz aplikací s padělky namísto výrobků SKF vystavuje uživatele, zaměstnance a veřejnost v horších případech vážným bezpečnostním rizikům. V méně závažných případech se uživatelé setkávají s nedostatky, jako je kratší životnost ložisek, podřadná jakost, škody na výrobních zařízeních či ztráty při neplánovaných odstávkách strojů.

"Naše odhodlání bojovat proti výrobě a obchodu s padělky nepramení jen z obav o dobrou pověst značky SKF. Chceme zákazníky a veřejnost ochránit před potenciálními bezpečnostními riziky a před nákupem bezcenného plagiátu za cenu originálního výrobku SKF,” zdůrazňuje prezident a výkonný ředitel AB SKF Tom Johnstone.

“Boji proti padělkům se aktivně a vytrvale věnujeme interně ve spolupráci s World Bearing Association a s orgány činnými v trestním řízení. Jde nám o to, aby byli výrobci i prodejci padělků odhaleni a předáni spravedlnosti. V tomto konkrétním případě můžeme s uspokojením říci, že se naše úsilí vyplatilo,” dodává Tom Johnstone.

SKF je přední světový dodavatel ložisek, těsnění, mechatronických řešení a mazacích systémů. Svým zákazníkům dále nabízí technickou podporu, údržbu, poradenství v oblasti strojního inženýrství a školení. Díky síti 15 tisíc distributorů má SKF obchodní zastoupení ve více než 130 zemích světa. Tržby skupiny se 44 799 zaměstnanci v roce 2008 činily 63 361 milionů švédských korun.

Více informací na: www.skf.cz