Google překladač: English Deutsch

Většina technologií slouží ke zlepšení kvality života lidí. A možná právě proto zažívají takový „boom". Žijeme v době, kdy se výrobci orientují téměř plně na zákazníka a naslouchají jeho potřebám.

xsenzor RTEmagicC


Kvalitní spánek je základ zdravého života
I v Silicon Valley ale potřebují spát, takže „tech" proniklo také do odvětví výroby matrací. Čím dál více poukazujeme na to, jak je spánek pro produktivitu a psychické zdraví důležitý.
Nedostatek spánku nenahradíte ničím. Ve spánku se tělo regeneruje, myšlenky se ukládají, probíhají všechny důležité procesy.

Chytré aplikace usnadňují život ve dne i v noci
Vytvořením chytré domácnosti si ušetříte tisíce úkonů. Lze tak dálkově ovládat světla, spotřebiče, topení, televizi i počítač. To všechno jde ještě vylepšit pořízením hlasového asistenta.

xsenzor inteligentni -doma
Chytrá domácnost vám ušetří mnoho každodenních úkonů. Zdroj: somfy.cz

Technologie proniká i do spánku. Jde regulovat teplotu v posteli podle toho, zda jste zimomřiví, nebo vám je horko. Některé matrace a přikrývky umí dokonce srovnat tělesnou teplotu partnerů.
Pak je tu sledování spánkového rytmu. Spánek si můžete nechat zaznamenávat do aplikace v telefonu. Matrace vás může v určitý čas probudit nebo dokonce vyslat signál kávovaru, který vám ještě před zazvoněním budíku připraví lahodnou kávu na probuzení.

Kvalitní matrace je základ
Zmíněné technologie vám mohou ulehčit život. Někdy je ale potřeba vrátit se o pár kroků zpět. Opustit svět technologií a vybrat si vhodnou matraci.
Důležité faktory kvality těch nejlepších matrací:

  • Ergonomie (zónování matrací, tuhost)
  • Kvalitní přírodní látky a materiály
  • Design


Svět technologií pomáhá při výběru správné matrace
Když chcete koupit boty, víte, jakou máte velikost a co přibližně hledáte. S matrací je to obvykle jinak. Kupujete ji jen párkrát za život. Materiály a technologie se neustále mění. Vyznat se v nabídce může být obtížné. Matrace se vám při zkoušení v obchodě může zdát dobrá, ale doma po pár nocích zjistíte, že vás z ní bolí záda.

Výroba kvalitních matrací kombinuje prvotřídní technologie, promyšlený design a přírodní materiály. Výběr té správné matrace může být složitý, ale právě s tím pomáhá unikátní technologie XSENSOR. Používá ji třeba slovenský výrobce postelí a matrací, firma Materasso.
Jednou z nedávných akcí společnosti Materasso bylo měření na Světový den spánku, 15. března v Ústí nad Orlicí. Mohli jste přijít nejen technologicky změřit, jaká matrace je pro vhodná, ale také si poslechnout odborný výklad o výběru správné matrace a o spánku obecně.

Jak funguje diagnostický nástroj XSENSOR?
Technologie XSENSOR je schovaná ve vrstvě, která vypadá jako běžná deka. Uvnitř je ukryto 2 440 senzorů a ty poskytnou přesnou mapu přenosu tlaku uživatele na matraci.

xsenzor RTEmagicC xsensor-l
Technologie XSENSOR vykreslí mapu rozložení tlaku těla na matraci. Zdroj: materasso.sk

„Jako výrobce matrací nás velmi těší, že můžeme lidem nabízet měření pomocí XSENSOR technologie. Nepochybuji o tom, že lidé pozitivně reagují na technologické novinky. Naši obchodní partneři mohou díky XSENSORu, který zobrazuje tlak těla, jednodušeji pomoci s výběrem matrace," říká pan Martin Graňák z Materasso.
„Deka" je bezdrátově propojená s počítačem, který promítá přesnou mapu tlaku těla na matraci zvýrazněnou v různých barvách podle toho, o jakou zátěž na konkrétní místo se jedná. Rozložení tlaku na matraci má každý jiné.

xsenzor MATRESS DESIGN Rand
Deka s tlakovými senzory na měření vhodnosti matrace. Zdroj: xsensor.com

Při výběru matrace totiž záleží na tělesné hmotnosti člověka a na poloze ve které nejčastěji spí. Dále je důležité vzít v potaz, zda má nějaké zdravotní potíže a několik dalších faktorů jako bolesti zad nebo nespavost. Také se vhodná matrace mění s věkem. Rozhodně neplatí, že byste měli mít celý život stejnou.

Přijďte si technologii XSENSOR vyzkoušet na vlastní kůži
Společnost Materasso pořádá akce na počítačové měření vhodnosti matrací technologií XSENSOR v různých městech po celé České i Slovenské republice. Podrobný seznam míst měření najdete na webu společnosti Materasso. Nechte se otestovat a zjistěte, jaká matrace je pro vás nejlepší.

Xsensor 01
Konzultace tlakové mapy s odborníkem na výběr matrací. Zdroj: sleepretailer.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news