Google překladač: English Deutsch

Projekt české společnosti Value Engineering Services je dalším příkladem, jak je Plzeň výhodnou lokalitou pro nová vývojová centra. Nové vývojové centrum české společnosti Value Engineering Services bylo slavnostně otevřeno na Borských Polích v Plzni. Tento projekt přinese uplatnění pro 150 vývojových a testovacích inženýrů a investici přesahující 130 milionů korun.
„Naše centrum je zaměřeno na vývoj a testování mechatronických systémů a to od fáze konceptu, vývoje a testování těchto systémů až po následnou výrobu prototypů. Tyto vývojové a konstrukční výsledky pak budou u našich partnerů a zákazníků v podstatě ihned zaváděny do sériové výroby,“ říká Josef Vísner zástupce Value Engineering Services.
„Jedná se o projekt českých manažerů, kteří dokázali sehnat německý kapitál na rozšíření své společnosti a vybudovat tak zcela nové moderní centrum,“ říká Radomil Novák, generální ředitel agentury CzechInvest, a doplňuje: „Vybudování tohoto vývojového centra podpořil stát formou dotace na podnikatelskou činnost, kterou může firma v následujících deseti letech čerpat až do výše 61 % celkové investice. Dotace na školení může společnost čerpat po dobu tří let, a to ve výši 60 % z nákladů vynaložených na obecné školení zaměstnanců a 35 % z nákladů vynaložených na specifické školení.“
Rozšířené technologické centrum firmy Value je rozděleno do čtyř oddělení: konstrukce a vývoj, výroba a montáž prototypů, testování a diagnostika a projektové oddělení. Vývojové centrum již nyní spolupracuje s plzeňskou Západočeskou univerzitou nejen na tématech diplomových a doktorandských prací, ale i na konkrétních vývojových projektech v oblasti mechatroniky.
Dotaci podle programu na podporu technologických center už v Plzni získaly tři společnosti a další firma svůj investiční projekt připravuje. Plzeň tak v počtu vývojových projektů dotahuje Prahu, kde už s touto podporou vzniklo pět center. V celé republice pak podporu na vybudování centra vývoje a inovací získalo prozatím 26 společností.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news