Google překladač: English Deutsch

od firmy VIPA s technologií SPEED7 a Ethernetem ve standardu

Řídicí systém 300S od německého výrobce VIPA patří díky technologii SPEED7 mezi nejrychlejší PLC na světě! VIPA PLC jsou programovatelné softwarem Siemens STEP7 a jejich běžná rychlost 30krát přesahuje rychlost PLC srovnatelné třídy, což představuje značné snížení doby cyklu procesů ve výrobě a tím pádem zvýšení produktivity a snížení nákladů na celkový provoz.

10-rem-01

 

PLC řady 300S od firmy VIPA jsou navíc ve standardu vybaveny Ethernetem pro PU/OP komunikaci poskytující snadné a efektivní připojení k ostatním Ethernetovým zařízením.

VIPA PLC SPEED7 jsou určena pro centralizované a decentralizované aplikace, obsahují vysokorychlostní procesor, vestavěný Ethernet a podle typu PLC integrovanou paměť od 32 kB do 8 MB. Díky minimální době cyklu pouze 100 µs a procesnímu výkonu přes 50 000 instrukcí pod 1 ms zvládnou tato PLC i náročné aplikace v automatizaci.

Revoluční procesor VIPA SPEED7 obsahuje hodiny reálného času a integrovanou paměť rozšiřitelnou až na 8 MB, která se snadno přizpůsobí potřebám aplikace. Zabudovaný MCC slot umožňuje jednoduše rozšířit paměť o přídavnou kartu bez nutnosti změny hardwaru PLC a uložit například programy, firmware a zdrojový kód.

Všechna PLC 300S mají v základu rozhraní MPI, Ethernetový port pro PU/OP komunikaci a Profibus DP master/slave. Profibus DP master lze přepnout na sériová komunikační rozhraní včetně Modbusu. Vestavěný Ethernetový port navíc přináší ve spojení s VIPA HMI operátorskými panely a Teleservis modemy pro vzdálenou správu další komunikační možnosti.

Kromě toho některá PLC obsahují ultra rychlou sběrnici SPEED-Bus, která poskytuje možnost rozšíření o vysokorychlostní signální moduly a komunikační procesory na levou stranu PLC řady 300S. Sběrnice SPEED-Bus je určena pro technicky náročné a extrémní aplikace řízení a měření. Její výhodou je velmi rychlá komunikace s PLC, která běží po 32bitové paralelní sběrnici rychlostí 40 MByte/s. Přes sběrnici SPEED-Bus lze k VIPA PLC 300S připojit i komunikační rozhraní jako Ethernet, Profibus-DP, CANopen, INTERBUS, Ethernet-CP 343 a další. Digitální vstupy pracují na frekvenci 100 kHz se vstupním filtrem až 5,12 µs. Doba pro zpracování analogových signálů je pouhých 25 µs, což umožňuje vzorkovat analogové vstupy s frekvencí až 40 kHz. Tento duální sběrnicový systém umožňuje připojit až 32 modulů na sériovou sběrnici v kombinaci s 16 vysokorychlostními moduly na sběrnici paralelní (všechny v jednom racku).

Výhradním distributorem produktů VIPA pro ČR je firma REM-Technik s. r. o. Více o produktech VIPA čtěte na www.rem-technik.cz.

 

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news