Google překladač: English Deutsch

Až 60 snímků za sekundu!
Německá společnost IDS Imaging Development Systems GmbH, specializující se na vývoj, výrobu a prodej průmyslových digitálních kamer, oznámila uvedení na trh nových modelů kamer uEye vybavených 1,3 megapixelovým CMOS senzorem (1280 x 1024) s Global Shutter. Pokrokový obrazový senzor vyvinutý společností E2V kombinuje a spojuje výhody CCD a CMOS technologie, mezi které především patří vynikající citlivost na světlo, věrnost při podání barev a vysoká rychlost snímání. Nové modely kamer s uvedeným CMOS senzorem dosahují rychlosti snímání až 60 snímků za sekundu
 

1/1,8“ CMOS senzor o velikosti pixelů 5,3 µm a skvělým designem poskytuje podstatně vyšší citlivost než srovnatelné CCD senzory. Nová verze CMOS senzoru konkuruje CCD technologii také ve věrnosti při podání barev, která byla dříve právě doménou CCD čipů. Senzor je dostupný jak v barevném provedení, tak i v černobílém. Vzhledem k použití Global Shutter je jednodušší zachytit ostrost snímaného objektu i při jeho pohybu - jako protiklad na trhu běžně dostupných CMOS modelů vybavených systémem Rolling Shutter. V porovnání se srovnatelnými CCD modely jsou konstrukce a provedení kamer s CMOS senzory jednodušší a je tím dosaženo i lepšího poměru cena/výkon.

USB a Ethernetové GigE kamery od společnosti IDS, které jsou vybaveny novým CMOS senzorem s Global Shutter, jsou již plně dostupné i na českém trhu. S novými modely je k dispozici i rozšířený softwarový balíček podporující všechny kamery IDS uEye. Softwarový balíček obsahuje 32bitové a 64bitové ovladače pro Windows a Linux, snadno použitelný software SDK a mnoho standardních rozhraní, jako jsou DirectShow, ActiveX, TWAIN nebo GEN<i>CAM. Dále jsou k dispozici ovladače pro programy na zpracování obrazu, kterými jsou např. HALCON, LabView, NeuroCheck, ActivVision Tools a Common Vision Blox. Všechny USB a GigE uEye kamery jsou kompatibilní, a tudíž implementace kterékoliv kamery uEye do existujících aplikací je bezproblémová a velice jednoduchá.
www.abbas.cz
 

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..