Google překladač: English Deutsch

Jihočeští zájemci o vysokoškolské studium dopravy už nebudou muset za vzděláním cestovat do jiných krajů. Umožní jim to Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, která od příštího akademického roku 2011 / 2012 otevře novou tříletou bakalářskou specializaci Management dopravy a přepravy. Ta bude otevřena v prezenční i kombinované formě studia a jejím odborným garantem je renomovaný dopravní expert docent Zdeněk Žemlička.
Půjde už o pátou specializaci v rámci oboru Ekonomika podniku, v němž se dosud studují specializace Finanční řízení a účetnictví, Pojišťovnictví a bankovnictví, Obchodní podnikání a Marketing.
 

„Vycházíme tak vstříc požadavkům dopravních a spedičních firem nebo logistických areálů na přípravu kvalifikovaných odborníků. Věříme ale, že naši absolventi najdou uplatnění také ve veřejné správě,“ říká Marek Vochozka, pověřený rektor VŠTE. Právě veřejná správa je totiž největším objednavatelem dopravních výkonů v přepravě cestujících při zajištění dopravní obslužnosti daného území.

VŠTE vznikla v roce 2006 jako veřejná vysoká škola a nyní poskytuje vzdělání dvěma tisícovkám studentů v oborech Ekonomika podniku, Konstrukce staveb a Stavební management. / Vysoká škola technická a ekonomická sídlí v Českých Budějovicích ve vlastním areálu na Okružní ulici, kde mají studenti k dispozici rovněž ubytovací koleje, menzu a knihovnu se 4500 svazky odborné literatury.
 

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce