Google překladač: English Deutsch
T+T 12/2008

Firma Nástroje CZ uvádí na český trh světovou novinku z Japonska: vrták SDS-plus TopLine. Vyznačuje se originální konstrukcí s difúzně navařovanou monolitní tvrdokovovou korunkou. Vrtáky se vyrábí ve tříbřitém provedení do průměru 20 mm, od průměru 21 mm mají vrtáky již pět řezných břitů.

Vrtáky SDS-plus TopLine jsou vhodné pro vrtání pevných stavebních materiálů – například cihla, kámen, beton, železobeton, dlažba, žula. Vrtání díky více břitům vykazuje menší rázy při zapnutém příklepu, což snižuje únavu a zvyšuje kvalitu práce. Široká spirála vrtáku dobře vynáší vrtaný materiál na povrch. Nejdůležitější je však kvalita vyvrtaného otvoru. Dokonale kruhový otvor je přesně vyvrtán pro patřičný průměr hmoždinky. Hmoždinka je pevně uchycena v díře po celém obvodu. Známý trojúhelníkový tvar otvoru při vrtání standardními vrtáky vytváří potíže při montáži kotvy a výrazně snižuje velikost její upínací síly. V praxi uvítají nový vrták všude tam, kde je třeba vrtat mnoho otvorů (např. při zateplování budov).

Vedle již zmíněné geometrické přesnosti vrtaných otvorů patří k významným vlastnostem vrtáků SDS-plus TopLine vysoká středicí schopnost špice vrtáků, velmi dobrá rychlost vrtání a dlouhá životnost.

www.nastrojecz.cz