Google překladač: English Deutsch

Tuto novinku koncernu Volkswagen charakterizuje především kombinace síly a elegance – Tiguan je koncipován jako vůz pohybující se na rozhraní mezi obydleným světem a nekonečnou krajinou či mezi prací a volným časem. Tiguan je všestranně využitelný automobil s vysokou užitnou hodnotou, s průkopnickými technologiemi a s jízdní charakteristikou, která je stejně tak agilní jako komfortní.

1a.jpg

V nabídce jsou od počátku tři verze výbavy "Trend & Fun", "Sport & Style" a "Track & Field". Verze "Trend & Fun" a "Sport & Style" mají vpředu maximální nájezdový úhel 18 stupňů. Verze "Track & Field" je určená do náročnějšího offroadového provozu a má přední nájezdový úhel 28 stupňů.

Díky svým velmi výkonným motorům může Tiguan (verze Track & Field 2.0 TDI/103 kW) táhnout přívěsy až do hmotnosti 2500 kg. Základní offroadovou funkci Tiguanu perfektně zabezpečuje elektronický systém - a to na jediný stisk spínače (bude sériově dodáváno do všech verzí pro český trh). Po stránce elektronického vybavení tímto Tiguan předstihuje svou konkurenci ve třídě SUV.

Nový Tiguan také převyšuje konkurenci v oblasti bezpečnosti. Potvrzují to nedávné testy organizace Euro NCAP, která nový Tiguan otestovala ještě před jeho uvedením na trh. A výsledky jsou prvotřídní: Celkově se Tiguan stal nejlepším vozem ve své třídě! www.volkswagen.cz