Google překladač: English Deutsch

Společnost TATRA, specialista na vozidla pro nejtěžší terénní podmínky, upevňuje své pozice na Středním východě, konkrétně ve Spojených arabských emirátech a v Saudské Arábii, a účastní se prestižní výstavy obranného průmyslu IDEX 2013.
TATRA je na výstavě, která se koná v Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty) reprezentovaná dceřinou společností TATRA EXPORT a vystavuje na venkovní ploše č. CP-400.

P1070094


Na výstavě budou představeny tyto speciály:
- Vyprošťovací vozidlo
- Vozidlo pro převoz nevybuchlé munice
- Podvozek s hákovým nakladačem pro kontejnery ISO 1D a flatracky
První dvě vozidla jsou postavena na plněpohonných podvozcích produktové řady TATRA 815-7
s centrální nosnou rourou a nezávisle zavěšenými, výkyvnými, vzduchem odpruženými polonápravami. Díky této koncepci jsou vozidla TATRA zvládat obtížný terén, a to navíc s vysokou rychlostí. Třetím vozidlem je plněpohonný „střeďák", TATRA 810, vyvinutý a dodávaný pro Armádu ČR. Popularita tohoto modelu v zemích Středního východu stoupá a s ní také prodejní úspěchy.
Představované vyprošťovací vozidlo je určeno k vyproštění a následnému odtahu stávajících i plánovaných kolových vozidel, a to jak taktických, obrněných, tak i podpůrných logistických vozidel. Zadní zvedací plošina umožňuje táhnout vozidla se zatížením přední nápravy až 14 tun a díky hydraulickému jeřábu HIAB o kapacitě 44 t je schopné s vyprošťovanými vozidly pohodlně manipulovat. Vyproštění vozidel je možné jak ve svahu, tak v těžce přístupných místech. Vozidlo je vybaveno přední odnímatelnou radlicí a díky ní se může podílet na úpravách terénu např. při stavbě zákopů a bariér, přípravě cest nebo při odstraňování překážek z trasy. Vozidlo je vybaveno dalšími podpůrnými systémy i pancéřovanou kabinou, což pomáhá posádce zvládat náročné operační nasazení.
Plněpohonné, vysoce mobilní vozidlo pro převoz nevybuchlé munice, označované také jako EOD Patrol, je určeno pro převoz výbušného materiálu a síle ekvivalentní 10 kg. Umožňuje tak bezpečný přesun nebezpečného nákladu a celého speciálního týmu vč. vybavení, tvořeného speciálními pyrotechnickými roboty. Vzduchem odpružený podvozek, který je pro vojenské speciály „sedmičkové řady" standardem, eliminuje vibrace při pohybu vozidla v terénu a poskytuje jak posádce, tak i speciálnímu vybavení vysoký komfort jízdy a umožňuje vysokou rychlost přesunu i v náročných terénních podmínkách.
Nákladní vozidlo T810, reprezentující střední třídu nákladních automobilů, vyráběných v kopřivnické automobilce, je konstruováno pro různé nástavby o jejich hmotnosti do 5,7 t. Vystavované vozidlo je vybaveno populárním hákovým nakladačem umožňujícím manipulaci a převoz různých kontejnerů a plošin. Vozidlo je vybavitelné pancéřováním kabiny a disponuje třemi místy pro řidiče a posádku.

www.tatra.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news