Google překladač: English Deutsch

Společnost Bombardier Transportation dostala za čtyřdílný motorový vlak Talent "zlatou medaili" na veletrhu ZEL ve Vrútkách (Slovensko). Elektrický vlak na krátké vzdálenosti Talent byl oceněn jako nejlepší veletržní výrobek. Tento typ vlaku je součástí objednávky ze srpna 2005, kterou společnost Rakouské spolkové dráhy, osobní doprava a.s. (ÖBB AG) rozšířila svůj vozový park o dalších 60 vlaků.

vlak_1.jpg

Vlak byl dopraven z Vídně do Vrútek speciálně kvůli této výstavě a byl zde vyznamenán za účasti předních politiků a dalších pozvaných hostů. "Tato cena má pro Bombardier velký význam. Je důkazem toho, že naše motorové vlaky na krátkou vzdálenost jsou moderním řešením dnešní doby pro regionální dopravu a rychlodráhy," řekl Jens Henke, Sales Director, Mainline and Metros, Bombardier Transportation.
Varianta Talentu s dieselem je se svými cca 270 objednávkami od jedenácti zákazníků ze čtyř zemí klasikou, která se řadu let těší rostoucí oblibě. Vozidlo platí za mimořádně spolehlivé a hospodárné a svým moderním designem vyniká i opticky. Díky nadstandardnímu vybavení je Talent označován za "Intercity dopravy na malé vzdálenosti". S plynulými nástupy ve výši 590 milimetrů, s šesti posuvným dveřmi na každé straně vlaku, které se otevírají na obě strany a s transparentně vytvořeným vnitřním prostorem vozidla nabízí ideální předpoklady pro plynulou a rychlou regionální dopravu a rychlodráhy. Tento motorový vlak se vyznačuje rovněž pohodlnými prostorami pro cestující, toalety jsou samozřejmě koncipovány i pro postižené spoluobčany. Ve vlacích jsou též instalovány moderní reproduktory a zařízení pro tísňové volání.