Google překladač: English Deutsch

Strojírenská skupina zastřešovaná značkou VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, jen letos nakoupila nebo v nejbližší době převezme 50 vozidel na pohon zemním plynem (CNG). Jde o nejmodernější, ekologický a ekonomický způsob řešení automobilové dopravy. Strojírenská skupina tak mimo jiné uskutečňuje svůj program zodpovědného přístupu k regionu, ve kterém podniká.

„Úskalím je fakt, že nabídka vozů české výroby na CNG je v ČR mizerná, proto musíme nakupovat vozy od zahraničních výrobců. To nám například neumožňuje nakoupit vozy z produkce automobilky Škoda Auto, ačkoli by to v období krize bylo velmi logické podpořit tuzemský průmysl. Škoda Auto má ale na trhu automobily starých technologií – LPG, což je z našeho pohledu uzavřená kapitola,“ uvedl Tomáš Klímek z VÍTKOVICE CYLINDERS, a.s.

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP jde stejnou cestou, jakou volí lídři alternativního pohonu vozidel, kterými jsou Argentina, Brazílie, Indie, Pákistán, Írán a v EU zejména Itálie a Německo, kde se již zabývají moderními technologiemi CNG řadu let.

Strojírenská skupina nákupem vozidel na CNG zdaleka nekončí. Vystavěla a provozuje čtyři plnicí stanice na CNG v rámci vlastních firem (ve společnosti VÍTKOVICE CYLINDERS, VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, VÍTKOVICE HARD Jeseník a v polské firmě VÍTKOVICE MILMET v Sosnovci). Ještě letos zprovozní, pod značkou CNG Vitall, první vlastní veřejnou plnicí stanici, a to v Ostravě. Díky velkým vysokotlakým zásobníkům na 4200 litrů bude stanice schopna velmi rychle obsloužit zákazníky i v odběrové špičce. Mimo to strojírenská skupina vyvíjí dostupné domácí plnicí stanice na CNG, které jsou určeny pro motoristy, zejména z řídce osídlených oblastí, a pro náročnou klientelu preferující individuální možnost doplňování paliva do svého vozidla přímo v domácí garáži.

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP má už nyní k dispozici také trajlerové vozy, které jsou naprostou novinkou. S kapacitou až 6.500 kubických metrů při tlaku 300 barů jsou schopny přepravit na místo potřeby dostatek CNG, například pro technologickou potřebu či pro řešení krizových situací.

Klíčovým projektem je ale zmíněná ekologizace dopravy – projekty jsou nyní rozpracovány v rámci veřejné dopravy v České republice, na Slovensku a v Polsku. Velmi intenzivně se skupina VÍTKOVICE MACHINREY GROUP zabývá také čištěním bioplynu na bioplynových stanicích pro použití v podobě paliva pro pohon automobilů.

VÍTKOVICE CYLINDERS, společnost ze skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, jsou jediným výrobcem na světě, který má supermoderní linku vlastní konstrukce na výrobu ocelových lahví na zemní plyn pro automobilový průmysl. Lahve z této unikátní linky putují přes Itálii, Polsko, Německo, Ukrajinu, Bulharsko, Argentinu a další země do mnoha světových destinací. CNG program je pro VÍTKOVICE MACHINERY GROUP součástí klíčového byznysu v tzv. Green Technologies (zelených, ekologických technologiích), kam patří také budování čistíren odpadních vod a bioplynových stanic.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news