Google překladač: English Deutsch
3.10. - 7.10. 2005

MSV_05_200_1.gifO 47. mezinárodní strojírenský veletrh MSV i 3. mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a Logistika je velký zájem, takže počet vystavujících firem překoná poslední ročníky. V šestnácti do posledního místa vyprodaných pavilonech, v nové montované hale “U“ i na nekrytých výstavních plochách budou návštěvníky čekat expozice přibližně 2250 firem ze 33 států celého světa.

Zahraniční účast roste
Celkový počet účastníků veletrhu vzrostl především zásluhou zahraničních firem. Jestliže vloni přijel ze zahraničí každý třetí vystavovatel, letos jich bude již 800 a podíl zahraničních firem tak dosáhne 36 procent. Ztrojnásobí se počet účastníků z Jižní Koreje, na dvojnásobek vzroste účast z Bulharska, Francie a Španělska, významně přibude také firem z Nizozemí, Polska, Rakouska nebo Švýcarska. Ve skutečnosti ovšem bude zahraniční účast ještě vyšší - k přímým zahraničním vystavovatelům je třeba připočíst desítky firem především z Německa a Rakouska, které vystavují prostřednictvím českého zástupce či distributora.

Zvýšenou účast ze zahraničí pořadatelé přičítají rozšíření Evropské unie a zájmu o nové trhy. Ukazuje se, že příliv nových firem v roce 2004 nebyl jednorázovou záležitostí, většina loňských „nováčků“ potvrdila svou účast i v letošním roce a vedle nich se hlásí řada dalších zájemců. Nejvíce nových vystavovatelů přijede z Německa, Rakouska, Slovenska, Francie, Itálie a Velké Británie. Z pohledu veletržních oborů uvidíme nejvíce premiérových účastí v oblasti obráběcích a tvářecích strojů, plastů, gumárenství a chemie, materiálů a komponentů a na veletrhu Transport a Logistika

Zahraniční části veletrhu bude jednoznačně dominovat německá účast, největší za posledních pět ročníků. Plocha obsazená německými firmami meziročně vzroste o 20 procent. Více než třetina německých vystavovatelů se přitom MSV ještě neúčastnila, většina z nich se představí v oborech obráběcí a tvářecí stroje, plasty, gumárenství a chemie a na veletrhu Transport a Logistika. Mimořádně silná bude letošní účast ze Slovenska, v níž každá třetí z přibližně stovky firem přijede na MSV poprvé. Zemí „nováčků“ je letos také Itálie, odkud polovina firem přijede vůbec poprvé, nejvíce z nich v oboru plasty, gumárenství a chemie. Itálie je po Německu, Slovensku a Rakousku čtvrtou nejzastoupenější zahraniční zemí ročníku.

Zvýšený zájem projevují také firmy z některých zemí mimo Evropskou unii. Silněji než dosud se budou prezentovat vystavovatelé z Ruska, odkud je ohlášena i oficiální účast podporovaná ruskou vládou. Ve zvýšené míře se letos objevují rovněž firmy ze vzdálených teritorií jako Hongkongu, Jižní Koreje, Jihoafrické republiky a dalších, premiérově se na MSV představí kolektivní účast z Indie. Nově zastoupenými zeměmi jsou také Irsko a Srí Lanka. Další oficiální účasti se připravují z Bulharska, Číny, Jižní Koreje, Německa (spolkové země Durynsko), Nizozemí, Norska, Polska, Rumunska, Slovenska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie.

Tahouni ročníku: plasty, obráběcí a tvářecí technika, veletrh Transport a Logistika
Pokud jde o obory, nejmasivnější nárůst vystavovatelů zaznamenává zvýrazněný oborový celek plasty, gumárenství a chemie, a to především v branži vstřikovací lisy. Volba hlavním tématem se ukázala jako mimořádně šťastná. Účast je o třetinu vyšší než vloni a pořadatelé hovoří o velkém zájmu asijských firem. Centrem oborové prezentace se opět stane pavilon G1, ale velká část vystavovatelů z oblasti zpracování plastů bude mít stánky v sousedním pavilonu Z. Největší expozice oboru připravují firmy Kuboušek, Arburg a Plastochem. Noví účastníci přijedou z České republiky, Německa, Itálie, Maďarska, Francie, Velké Británie, Jižní Koreje, Hongkongu, Slovenska a Švédska.

Návštěvníky, kteří si zvykli na dvouletý rytmus prezentací obráběcích a tvářecích strojů, letošní nabídka určitě příjemně překvapí. Přestože se nekoná specializovaný veletrh IMT, díky výjimce z pravidel Evropského výboru pro spolupráci v průmyslu obrábění a tváření CECIMO v Brně budou prezentovány exponáty všech nejvýznamnějších firem podobně jako v sudých letech. Nechybí žádný z tradičních účastníků a navíc se představí přes padesát nových firem. Lídry oboru budou společnosti jako TOS Kuřim, TOS Varnsdorf, TAJMAC-ZPS, Kovosvit, MAZAK, Deckel Maho, Gildemeister, Trumph, Bystronic, Mori Seiki aj.

Třetí mezinárodní veletrh Transport a Logistika překoná předchozí ročník v počtu vystavovatelů i zahraničních účastníků. Očekává se přes 220 firem, mezi nimi 60 zahraničních, a počet zastoupených zemí se zvýšil ze 14 na 18. Novými teritorii jsou Rumunsko, Španělsko a Ukrajina. Nárůst vystavovatelů je registrován především v oblasti telematiky a informačních systémů pro logistiku, nové firmy se hlásí také v oborech manipulační techniky, skladovacích zařízení, spedice aj. Premiéroví vystavovatelé jsou očekáváni jak z České republiky, tak i zahraničí, zejména z Rakouska, Německa a Velké Británie.
http://node0.bvv.cz/msv

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..