Google překladač: English Deutsch
3.10. - 7.10. 2005

O 47. mezinárodní strojírenský veletrh MSV i 3. mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a Logistika je velký zájem, takže počet vystavujících firem překoná poslední ročníky. V šestnácti do posledního místa vyprodaných pavilonech, v nové montované hale “U“ i na nekrytých výstavních plochách budou návštěvníky čekat expozice přibližně 2250 firem ze 33 států celého světa.

MSV_05_200_1.gif

Zahraniční účast roste
Celkový počet účastníků veletrhu vzrostl především zásluhou zahraničních firem. Jestliže vloni přijel ze zahraničí každý třetí vystavovatel, letos jich bude již 800 a podíl zahraničních firem tak dosáhne 36 procent. Ztrojnásobí se počet účastníků z Jižní Koreje, na dvojnásobek vzroste účast z Bulharska, Francie a Španělska, významně přibude také firem z Nizozemí, Polska, Rakouska nebo Švýcarska. Ve skutečnosti ovšem bude zahraniční účast ještě vyšší - k přímým zahraničním vystavovatelům je třeba připočíst desítky firem především z Německa a Rakouska, které vystavují prostřednictvím českého zástupce či distributora.

Zvýšenou účast ze zahraničí pořadatelé přičítají rozšíření Evropské unie a zájmu o nové trhy. Ukazuje se, že příliv nových firem v roce 2004 nebyl jednorázovou záležitostí, většina loňských „nováčků“ potvrdila svou účast i v letošním roce a vedle nich se hlásí řada dalších zájemců. Nejvíce nových vystavovatelů přijede z Německa, Rakouska, Slovenska, Francie, Itálie a Velké Británie. Z pohledu veletržních oborů uvidíme nejvíce premiérových účastí v oblasti obráběcích a tvářecích strojů, plastů, gumárenství a chemie, materiálů a komponentů a na veletrhu Transport a Logistika

Zahraniční části veletrhu bude jednoznačně dominovat německá účast, největší za posledních pět ročníků. Plocha obsazená německými firmami meziročně vzroste o 20 procent. Více než třetina německých vystavovatelů se přitom MSV ještě neúčastnila, většina z nich se představí v oborech obráběcí a tvářecí stroje, plasty, gumárenství a chemie a na veletrhu Transport a Logistika. Mimořádně silná bude letošní účast ze Slovenska, v níž každá třetí z přibližně stovky firem přijede na MSV poprvé. Zemí „nováčků“ je letos také Itálie, odkud polovina firem přijede vůbec poprvé, nejvíce z nich v oboru plasty, gumárenství a chemie. Itálie je po Německu, Slovensku a Rakousku čtvrtou nejzastoupenější zahraniční zemí ročníku.

Zvýšený zájem projevují také firmy z některých zemí mimo Evropskou unii. Silněji než dosud se budou prezentovat vystavovatelé z Ruska, odkud je ohlášena i oficiální účast podporovaná ruskou vládou. Ve zvýšené míře se letos objevují rovněž firmy ze vzdálených teritorií jako Hongkongu, Jižní Koreje, Jihoafrické republiky a dalších, premiérově se na MSV představí kolektivní účast z Indie. Nově zastoupenými zeměmi jsou také Irsko a Srí Lanka. Další oficiální účasti se připravují z Bulharska, Číny, Jižní Koreje, Německa (spolkové země Durynsko), Nizozemí, Norska, Polska, Rumunska, Slovenska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie.

Tahouni ročníku: plasty, obráběcí a tvářecí technika, veletrh Transport a Logistika
Pokud jde o obory, nejmasivnější nárůst vystavovatelů zaznamenává zvýrazněný oborový celek plasty, gumárenství a chemie, a to především v branži vstřikovací lisy. Volba hlavním tématem se ukázala jako mimořádně šťastná. Účast je o třetinu vyšší než vloni a pořadatelé hovoří o velkém zájmu asijských firem. Centrem oborové prezentace se opět stane pavilon G1, ale velká část vystavovatelů z oblasti zpracování plastů bude mít stánky v sousedním pavilonu Z. Největší expozice oboru připravují firmy Kuboušek, Arburg a Plastochem. Noví účastníci přijedou z České republiky, Německa, Itálie, Maďarska, Francie, Velké Británie, Jižní Koreje, Hongkongu, Slovenska a Švédska.

Návštěvníky, kteří si zvykli na dvouletý rytmus prezentací obráběcích a tvářecích strojů, letošní nabídka určitě příjemně překvapí. Přestože se nekoná specializovaný veletrh IMT, díky výjimce z pravidel Evropského výboru pro spolupráci v průmyslu obrábění a tváření CECIMO v Brně budou prezentovány exponáty všech nejvýznamnějších firem podobně jako v sudých letech. Nechybí žádný z tradičních účastníků a navíc se představí přes padesát nových firem. Lídry oboru budou společnosti jako TOS Kuřim, TOS Varnsdorf, TAJMAC-ZPS, Kovosvit, MAZAK, Deckel Maho, Gildemeister, Trumph, Bystronic, Mori Seiki aj.

Třetí mezinárodní veletrh Transport a Logistika překoná předchozí ročník v počtu vystavovatelů i zahraničních účastníků. Očekává se přes 220 firem, mezi nimi 60 zahraničních, a počet zastoupených zemí se zvýšil ze 14 na 18. Novými teritorii jsou Rumunsko, Španělsko a Ukrajina. Nárůst vystavovatelů je registrován především v oblasti telematiky a informačních systémů pro logistiku, nové firmy se hlásí také v oborech manipulační techniky, skladovacích zařízení, spedice aj. Premiéroví vystavovatelé jsou očekáváni jak z České republiky, tak i zahraničí, zejména z Rakouska, Německa a Velké Británie.
http://node0.bvv.cz/msv