Google překladač: English Deutsch

Veletrh EMO Hannover 2007, který se bude se konat od 17. do 22. září 2007 a je světově největším veletrhem s obráběcími a tvářecími stroji s nejširší mezinárodní účastí, přihlásilo již více než 1 530 vystavovatelů ze 36 zemí. Navíc přichází stále další rezervace a zájemci o účast na tomto veletrhu a celková čistá rezervovaná výstavní plocha tak nyní dosahuje 142 000 m2. Stávajících 25 vystavovatelů z České republiky si k dnešnímu datu objednalo výstavní plochu o rozloze více než 1 900 m2.

untitled1.jpg

„Výstavy EMO mají v branži obráběcí a tvářecí techniky dominantní postavení a umožňují přímou konfrontaci nejvyspělejších strojírenských produktů a zároveň i nejperspektivnějších vývojových trendů v tomto oboru. Firmy, které se veletrhů EMO nezúčastňují nemají prakticky šanci se v této komoditě na světových trzích prosadit. Na výstavu EMO v Hannoveru se velmi odpovědně připravují i čeští výrobci obráběcích strojů a příslušenství,“ řekl Zdeněk Holý, ředitel Svazu strojírenské technologie.

Obráběcí stroje mají v české ekonomice důležitý význam jak z hlediska produkce, tak exportu. Podle údajů Svazu strojírenské technologie dosáhlo odvětví obráběcích strojů v roce 2006 v České republice rekordních ukazatelů a celkového objemu výroby ve výši 373,6 mil. EUR. To představuje nárůst o 18,9 % oproti roku 2005, což řadí český průmysl obráběcích strojů světově na 15. příčku. Roční výroba řezacích strojů, která je nejvýznamější součástí českého odvětví obráběcí techniky, vzrostla o 18 % a dosáhla úrovně 333 mil. EUR, což znamená 14. příčku na světě. Významný růst v roce 2006 zaznamenal i export, který dosáhl celkového objemu 390,4 mil. EUR, což je nárůst o 21,3 % oproti roku 2005 a 13. pozice ve světovém měřítku. Import v průběhu roku 2006 vzrostl o 4 % na 356 mil. EUR a dostal se světově na 19. pozici. Největší část českého obchodu s obráběcími stroji je realizována mezi Českou republikou a Německem. Odhady pro rok 2007 hovoří o ještě vyšších číslech.
Informace pro české vystavovatele na EMO Hannover 2007
Přihlášky pro vystavovatele jsou k dispozici v kanceláři zastoupení Deutsche Messe v Praze. E-mailová adresa pro vyžádání přihlášky a dalších informací: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Vystavovatelům jsou k dispozici typové stánky se základním vybavením. Minimální výstavní plocha je 20 m2. Podrobnější informace jsou k dispozici na http://www.hf-czechrepublic.com/6090.