Google překladač: English Deutsch

V průhonickém Club hotelu Praha se konala valná hromada České fotovoltaické průmyslové asociace (CZEPHO). Téměř sto členů Asociace se zabývalo aktuálními nejdůležitějšími otázkami z oblasti fotovoltaiky jako je ukončení stop-stavu, nový návrh zákona nebo solární daň.

fotovolt

Valná hromada asociace CZEPHO se konala dva týdny poté, kdy distribuční společnosti informovaly, že budou znovu posuzovat žádosti o připojení individuálně. Podle informací CZEPHO je však situace v praxi odlišná. Společnost PRE skutečně dodržuje příslib a posuzuje projekty individuálně. „Naopak distribuční společnosti ČEZ a EON se zatím chovají velmi netransparentně. Nadále vydávají plošné negativní stanovisko k žádostem. Budeme žádat oficiální a jasné stanovisko distribučních společností,“ uvedl Aleš Spáčil, předseda představenstva CZEPHO.

Asociace informovala své členy o dalších reálných hrozbách sektoru, které přináší právě projednávaný návrh Zákona o podporovaných zdrojích elektrické energie a novela Energetického zákona. Návrh zákona obsahuje spoustu nedostatků, které i přes uvolnění stop-stavu neumožní připojení nových střešních instalací. Jedná se zejména o vazbu podpory na limity instalovaného výkonu v Národním akčním plánu, které byly už pro fotovoltaiku naplněny až do roku 2020. Bez podpory se střešní instalace nemají šanci rozvinout. Novela Energetického zákona, která se bude schvalovat rovněž na podzim, ruší v loňském roce schválenou náhradu za regulaci výkonu fotovoltaických elektráren. Tato novela, která má motivovat regulátory k přiměřené regulaci a odpovědnému chování, má být zrušena na základě nově připravené novely Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Asociace hodlá nadále bojovat za férové podmínky podnikání v českém fotovoltaickém sektoru,“ uvedl Aleš Spáčil, a doplnil, „v dalším období se více zaměříme na osvětu především v oblasti energetické soběstačnosti. Připravujeme řadu seminářů pro veřejnost a stavební sektor a odborné workshopy, např. na téma akumulace.“ Svým členům nabídne Asociace v příštím roce nové služby, chce jim zprostředkovat výhodnější podmínky pojištění, regulace P/Q apod. s cílem pomoct jim zlepšit ekonomiku podnikání.

V rámci valné hromady proběhlo rovněž schválení změn stanov, rozpočtu na příští rok a příspěvkového řádu. Pro menší členy připravila Asociace snížení členského příspěvku na příští rok.

www.czepho.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news