Google překladač: English Deutsch

Další zlepšení životního prostředí a kvality vody v Labi přinese rozsáhlá rekonstrukce a optimalizace čistírny odpadních vod Lovochemie, a.s. v Lovosicích. Rekonstrukci stavebních objektů a obnovu provozních souborů provede společnost Skanska CZ, Divize Technologie v první polovině roku 2006. Investorem projektu je společnost Lovochemie, a.s. Na přípravě projektu a návrhu technologického procesu pro další zvýšení kvality odpadních vod se vedle společností Lovochemie a Glanzstoff Bohemia podílela také Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

lovo_1.jpg

„Tento projekt je velmi důležitý pro zlepšování kvality vypouštěných odpadních vod. Protože se stavba nachází v povodňovém pásmu řeky Labe, budeme v průběhu stavebních prací úzce spolupracovat s Povodím Labe Hradec Králové a Povodím Ohře Chomutov. Navíc samotná čistírna odpadních vod se vyskytuje v těsné blízkosti chráněné krajinné oblasti České Středohoří,“ sdělil člen představenstva Skanska CZ a výkonný ředitel Divize Technologie Jiří Čadek.

Projekt rekonstrukce a optimalizace stávající čistírny odpadních vod zahrnuje stavební úpravy na objektech hrubého předčištění, reaktoru pH, usazovacích nádrží, vápenného hospodářství a provozní budovy ČOV. Vybudována bude také nová zahušťovací nádrž na kal.

Stavební práce budou probíhat za plného provozu stávající čistírny v první polovině roku 2006. V červnu 2006 se předpokládá zahájení ročního zkušebního provozu. Nové řešení zajistí čištění odpadních vod na vysoké technické úrovni a v limitech srovnatelných s limity EU. www.skanska.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news