Google překladač: English Deutsch

Počet zařízení poskytujících veřejný přístup k internetu, která se dosud zaregistrovala v databázi na www.verejnyinternet.cz, již překročil první tisícovku. Jubilejním tisícím zaregistrovaným místem se stala Městská knihovna v Českém Těšíně – Dolním Žukově. Ke dni 9. 11. 2005 je v databázi Veřejný internet celkem 1024 poskytovatelů, mezi nimiž jednoznačně převažuje 845 knihoven. Následuje 81 internetových kaváren, 41 infocenter, 11 prodejen, 10 obecních úřadů a pouze 10 vzdělávacích zařízení. Veřejnost se k údajům o veřejném internetu dostane přímo na www.verejnyinternet.cz, a také na Portálu veřejné správy, kde je v Adresáři úřadů umístěn odkaz Nejbližší místa veřejného přístupu k internetu, a to u každé obce hned pod linkem


inet_1.jpg

Podrobnosti o obci dle informačního systému o území. Zájemci se tak mohou dozvědět, kde v okolí do 30 kilometrů je zařízení umožňující veřejnosti přístup k internetu.

Všechny organizace, které své zařízení zaregistrují v databázi, poté obdrží výraznou samolepku Veřejný internet, jíž si mohou označit své zařízení a vizuálně tak na ně upozornit veřejnost. Do databáze na www.verejnyinternet.cz, jejíž budování je společným projektem Ministerstva informatiky ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a BMI sdružení, se může zaregistrovat bezplatně každé zařízení, ať už veřejné nebo soukromé, poskytující přístup k internetu zdarma nebo i placený.
Do databáze na www.verejnyinternet.cz, jejíž budování je společným projektem Ministerstva informatiky ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a BMI sdružení, se může zaregistrovat bezplatně každé zařízení, ať už veřejné nebo soukromé, poskytující přístup k internetu zdarma nebo i placený.

Dosud zaregistrovaní poskytovatelé veřejného internetu pocházejí většinou z menších měst a obcí, největší města jsou v databázi relativně málo zastoupena.

Převaha knihoven jako míst s veřejným internetem zůstane zřejmě zachována i v budoucnu, neboť Ministerstvo informatiky spolu s Ministerstvem kultury vyhlásilo již třetí letošní kolo Projektu internetizace knihoven. Do konce roku 2006 se počítá s připojením 4000 knihoven k internetu.Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..