Google překladač: English Deutsch
společnost patří mezi 100 nejdůvěryhodnějších společností

Společnost Timken (NYSE: TKR), která oslavila 110. výročí založení, je známá konzervativním řízením a důrazem na základní hodnoty - především etiku a poctivost. Důsledné dodržování těchto principů vyneslo společnosti Timken zařazení do seznamu „100 nejdůvěryhodnějších společností“.

Tento žebříček sestavuje každý rok časopis Forbes na základě hodnocení postupů firemního účetnictví, správy a řízení, které provádí nezávislá organizace Audit Integrity zaměřená na revize financí, správy a řízení firem.
Audit Integrity analyzuje každý rok 12 000 společností, které jsou kótovány na americké burze, a pro každou z nich stanovuje účetní riziko a riziko vyplývající ze správy a řízení (AGR) vlastním speciálním postupem pro hodnocení účetní evidence, fiskální politiky, vyrovnání, chování vedení firmy, závazků a rizikových ukazatelů.

V článku o výsledcích studie společnosti Audit Integrity, který vyšel 6. dubna 2009, časopis Forbes poznamenal: „Tyto společnosti si „nehrají“ s tržbami, uznáváním výdajů ani s oceňováním majetku.“
Společnost Timken získala vysoké hodnocení za své postupy a dostala se do 95% kvantily 100 nejdůvěryhodnějších společností s průměrným výsledkem AGR = 81 za celý rok a 85 za čtvrté čtvrtletí roku 2008, přičemž nejvyšší dosažená hodnota AGR činila 88.

„Je to pro nás čest, že Forbes a Audit Integrity označily Timken za společnost, která si skutečně zaslouží důvěru veřejnosti,“ prohlásil James Griffith, president a výkonný ředitel společnosti Timken. „Je to také velké uznání především společníkům firmy právě v této době, kdy nás obtížné podmínky nutí dělat to, co musíme - využívat pouze vlastní prostředky, přinášet oběti, udržovat vyrovnanou bilanci a likviditu a zaměřit se na dlouhodobý rozvoj.“

http://www.timken.com/en-us/about/NewsRoom/MediaKits/Pages/MediaKits.aspx

Videozáznam společnosti také na naší Streamtech TV:
http://www.streamtech.tv/firmy-26-timken-ceska-republika-s-r-o.htm