Google překladač: English Deutsch

Společnost Mitutoyo vyvinula a právě uvádí na trh drsnoměr řady SJ-210, který se vyznačuje dosažením lepší provozuschopnosti, vysoké funkčnosti, vysoké výkonnosti, intenzivnější analýzou a grafickými funkcemi prostřednictvím konvenčního přenosného přístroje pro měření drsnosti povrchu “Drsnoměru řady SJ-210“, schopného měřit drsnost povrchu v každém pracovním prostředí. Navazuje na předchozí model řady SJ-201, uvedený na trh v lednu 1998, který byl na trhu velmi dobře přijat.

V oblasti kompaktních drsnoměrů, ať už chceme nebo nechceme, trvají uživatelé na rozšiřování možností jejich aplikací a na dalším zlepšování funkcí. Například kompaktní drsnoměr používaný při seřizování obráběcích strojů při kontrole ostří řezných nástrojů z důvodu obrušování a udávající čas k výměně řezného nástroje pro zvýšení jakosti výroby obrobků. Na druhé straně vyžaduje trh zlepšení ze strany zjednodušení obsluhy a dále zůstává otázka poklesu ceny, která je stále mnohdy pro většinu zákazníků vysoká.
V závislosti na reakci potřeb trhu, se řada SJ-210 vyznačuje zlepšením v základním výkonu jako přístroje pro měření drsnosti povrchu takového. Přístroj SJ-210 si zachoval jednokontaktní odpojení/připojení mezi oddělitelnou a neoddělitelnou částí kompaktního těla velikosti dlaně a přímým pohonem snímače z předchozího modelu SJ-201, mimo to, je ještě vybaven velkým LCD displejem s vysokou čitelností a barevnou grafikou. SJ-210 umožňuje jednoduché vybírání požadovaného jazyka ze 16 podporovaných národních jazyků (vícenásobné jazyky). V ose X poskytuje měřicí rozsah 17,5 mm (5,6 mm u typu s příčným snímáním) a rozlišení až 0,002 μm pro vysoký stupeň přesnosti.

K dispozici jsou tři druhy řídicích jednotek: standardní typ, typ se zatažením snímače a typ s příčným snímáním. Vnější vstupní/výstupní rozhraní je kompatibilní s pěti druhy rozhraní: USB I/F, Mitutoyo Digimatic výstup, výstup na tiskárnu, výstup RS-232C I/F a výstup pro nožní spínač I/F. Elektrická energie je dodávána z kteréhokoliv ze dvou druhů napájení: vestavěné nabíjecí Ni-MH baterie nebo AC adaptéru. Na paměťovou kartu, dodávanou jako zvláštní příslušenství, lze ukládat velké množství naměřených hodnot a podmínek měření. Výsledky měření včetně zaznamenaných profilů mohou být vytištěny na 35 m roli tepelného papíru při použití SJ-210 externí tiskárny, dodávané jako zvláštní příslušenství. Zvláště zavedením podsvícení displeje radikálně zlepšilo 2,4" barevný a grafický LCD displej (zobrazovací plocha: 36,7 x 48,9 mm) z pohledu čitelnosti během uživatelské obsluhy v tmavých pracovních místech.

 

HLAVNÍ ZNAKY

  • Různé grafické funkce obsažené v kompaktní základní jednotce

Zakomponováním 2,4" vysocečitelného barevného grafického LCD displeje, dochází díky zavedení podsvícení radikálně ke zlepšení ve viditelnosti a provozuschopnosti a lze barevně zobrazit výsledek tolerančního vyhodnocení. Kromě výsledných hodnot měření mohou být jasně zobrazeny: vyhodnocovaný profil, křivka materiálového poměru profilu a křivka výšky amplitudy profilu. Zobrazovací mód může být volně přepínán mezi zobrazením na výšku a dvěma na šířku (levé a pravé).

  • Klade důraz na jednoduché rozvržení funkčních kláves

Barevné zobrazení ikon, podobné jako u mobilních telefonů, snadno srozumitelná struktura obrazovky a kurzorové klávesy dosahující intuitivní funkčnosti. Funkční klávesy, které nejsou často používané, jsou umístěny pod vysunovacím krytem za účelem preventivní ochrany bezpečnosti.

  • Funkce datové paměti usnadňující získávání hodnot přímo na místě

Tato funkce umožňuje ukládání hodnot do vnitřní paměti pro 10 různých podmínek měření a umožňuje načíst vhodné podmínky měření podle druhu obrobku jednoduchou operací. Paměťová karta (micro-SD karta, dodávaná jako zvláštní příslušenství) umožňuje uložení velkého množství podmínek měření (až 500), naměřených hodnot (až 10 000) a grafických dat (až 500), dále je možné ji využít pro získávání hodnot a dokumentaci.

  • Rozšíření možnosti různých měření drsnosti povrchu dané mobilitou přístroje, kdy napájení zabezpečuje integrovaná baterie.

Tato řada podporuje měření v každé pozici snímače, jako je i pozice svislá a stoupající (např. zeď a měření povrchu zespodu). Navíc, při současném použití zvláštního příslušenství posuvové jednotky nebo adaptéru k výškoměru, je možné nastavit snímač/posuvovou jednotku do různých poloh podle požadavku obrobku.

  • Bohatá variace v propojení snímače, posuvové jednotky a vyhodnocovací/zobrazovací jednotky podle potřeby měření

Standardní snímač je volitelný ze dvou typů s měřicí silou 0,75 mN nebo 4 mN. Posuvová jednotka je volitelná ze tří typů:
· standardní typ,
· typ se zatažením snímače,
· typ s příčným snímáním.
Typ se zatažením snímače vždy umístí snímač v pohotovostním (standby) režimu do zatažené bezpečnostní pozice, která zabraňuje jeho poškození při jeho umísťování na obrobek. Typ s příčným posuvem snímání měří kolmo k tělu vyhodnocovací/zobrazovací jednotky a je vhodný pro měření úzkých částí, jako jsou klikové hřídele a elektrické strojní součásti.

  • Kompatibilní s různorodými normami

Kompatibilní s DIN EN ISO, VDA, JIS, ANSI pro vyhodnocení profilu drsnosti, DF-profilu a motif-profilu drsnosti.

  • Dodáván s profilovou zobrazovací funkcí vyhodnocovaných profilů, atd.

Tato funkce umožňuje k vypočteným výsledným hodnotám zobrazit navíc vypočtený výsledek každé základní délky, vyhodnocovaný profil, křivku materiálového poměru profilu a křivku výšky amplitudy profilu.

Drsnoměr řady SJ-210

HLAVNÍ SPECIFIKACE

MĚŘICÍ ROZSAH

Osa-X (vodorovná) / 17,5 mm (standardní typ, typ se zatažením snímače), 5,6 mm (typ s příčným snímáním)
Osa-Z (svislá) / 360 μm (–200 μm až +160 μm)

VYHODNOCOVANÝ PROFIL

Profil drsnosti, DF profil, motif profilu drsnosti

GRAFY ANALÝZY

Křivka materiálového poměru profilu (BAC), křivka výšky amplitudy profilu (ADC)

PARAMETRY

40 druhů včetně Rz1max, Rmax a materiálového poměru profilu

CUTOFF DÉLKY

λc = 0,08; 0,25; 0,8 nebo 2,5 mm
λs = 2,5 µm; 8,0 µm nebo bez nastavení

NORMY

JIS (JIS B 0601-2001, JIS B 0601-1994, JIS B 0601-1982), VDA, ISO-1997 a ANSI

MOŽNOSTI TISKU

Podmínky měření, výsledky výpočtu, výsledky výpočtu jednotlivých základních délek, křivky měření, BAC, ADC a podmínky nastavení prostředí

NAPÁJENÍ – ELEKTRICKÁ ENERGIE

Dvě možnosti napájení: z vestavěné nabíjecí Ni-MH baterie nebo AC adaptéru


VNĚJŠÍ ROZMĚRY

vyhodnocovací/zobrazovací jednotka: 160 (D) × 65,8 (Š) × 52,1 (V) mm
posuvová jednotka: 115 (D) × 23 (Š) × 26 (V) mm

HMOTNOST

Přibližně 500 g (celková hmotnost snímače, posuvové jednotky a vyhodnocovací/zobrazovací jednotky)

http://www.mitutoyo-czech.cz/cz/center.asp

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..