Google překladač: English Deutsch

UTB_laborator.jpgV úterý 26. června 2007 byla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně slavnostně otevřena laboratoř „Integrované technologické a řídicí systémy v budovách – Inteligentní budovy“. Unikátní laboratoř byla navržena jako výukové, experimentální a výzkumné centrum se zaměřením na monitorování a management vyspělých technologických systémů v tzv. inteligentních budovách.

Významným partnerem při realizaci projektu byla společnost Siemens, která dodala kompletní portfolio nejmodernějších produktů měření a regulace pro vzduchotechniku, a firma Airtechnology, jež se postarala o oživení celého systému.

Nová laboratoř, která je jediným zařízením svého druhu v České republice, pedagogům a studentům Fakulty aplikované informatiky nabídne unikátní možnost simulace reálných aplikací v oblasti vzduchotechniky. Uživatelé se budou moci seznámit se zásadami projektování a obsluhy vzduchotechnických aplikací za použití špičkové techniky.

Společnost Siemens do projektu dodala řídicí prvky (regulátory, komunikační karty a převodníky), frekvenční měniče, ventily, servopohony vzduchotechnických klapek a čidla. Všechny komponenty mezi sebou komunikují prostřednictvím moderních komunikačních protokolů KNX a OPC, což umožňuje tvorbu otevřených technologických systémů s návazností na další systémy. Kromě dodávky komponent společnost Siemens při realizaci projektu poskytovala partnerské firmě Airtechnology také technické poradenství při propojování a oživování jednotlivých technologických celků.

Systematická spolupráce mezi Univerzitou Tomáše Bati a společností Siemens již trvá delší dobu. Oba subjekty úzce spolupracovaly již při výstavbě laboratoří integrované automatizace (LABI), které byly na Fakultě aplikované informatiky uvedeny do provozu k květnu loňského roku.
http://www.utb.cz
http://www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..