Google překladač: English Deutsch

Fakulta technologická reprezentuje více než pětatřicetiletou tradici školství ve Zlíně. Již v roce 1960 bylo ve Zlíně zřízeno vysokoškolské pracoviště při n. p. Svit, které spadalo pod záštitu Slovenské vysoké školy technické v Bratislavě. Od roku 1963 se stala součástí jedné z nejstarších vysokých škol v Evropě – Vysokého učení technického v Brně. Samotná Fakulta technologická ve Zlíně s nosným studijním oborem Technologie kůže, plastů a pryže byla zřízena k 15. 4. 1969 čímž byl položen základní kámen nové univerzity.

utb_zlin.jpg

Za dobu své existence vychovala Fakulta technologická stovky odborníků v inženýrských oblastech, chemicko-technologických, technologických,ekologických, materiálových, potravinářských, výrobně procesních a strojních v bakalářském, magisterském a doktorském studiu. Absolventům se otevřelo široké spektrum uplatnění od provozních technologů, přes vedoucí a řídící funkce až k samostatné podnikatelské nebo vědecké činnosti.
Fakulta technologická je vrcholnou vzdělávací institucí, která neustále modernizuje své dosavadní studijní programy a rozšiřuje jejich nabídku. Zvyšuje se počet studentů i pracovníků fakulty, provádí se modernizace pracovišť a jsou vytvářena pracoviště nová.
Fakulta technologická ve Zlíně svým dlouholetým působením významně poznamenala rozvoj města a vzdělanosti regionu a pozvedla jej na město univerzitní. Jako součást Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se fakulta významně zapsala do společenského a kulturního života města a stala se tak jeho samozřejmou a neodmyslitelnou součástí.
Autor: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news