Google překladač: English Deutsch

Německý výrobce, společnost IDS Imaging Development Systems GmbH, uvedla na trh univerzální miniaturní kameru USB uEye XS, která je jednou z nejmenších autofokusových kamer s USB portem na světě. Kamera byla navržena pro použití v širokém spektru průmyslových aplikací. Tato miniaturní USB kamera o rozměrech 22× 24 × 24 mm je vybavena plnou řadou vynikajících a užitečných vlastností, kterými jsou například detekce tváře a stabilizace obrazu. Přímo z kamery je ovládaná automatická expozice obrazu, nastavení citlivosti ISO, vyvážení bílé a kompenzace protisvětla (backlight). Všechny výše uvedené vlastnosti zaručují velice kvalitní a pohotové snímání sledované scény.

Máte hodně nápadů a myšlenek, ale málo místa?
USB 2.0 uEye XS je ideálním řešením. Kamera je vybavena 8Megapixelovým barevným CMOS senzorem vyvinutým nejmodernější technologií z laboratoří firmy Sony, s integrovaným autofokusem a digitálním signálovým mikroprocesorem (DSP). Kamera disponuje širokou škálou vlastností, které byly až donedávna hlavní výsadou pouze digitálních fotoaparátů. Díky USB uEye XS je mnoho z těchto vlastností použitelných v profesionálním využití, a to nejen v průmyslu, ale třeba i ve zdravotnictví, v marketingu a v dalších zajímavých oblastech s využitím nasnímaného obrazu.
Kamera snímá video ve formátu HDTV 720p (rozlišení 1280 × 720 px) s 15-ti snímky za sekundu nebo 30-ti snímky za sekundu při nižším rozlišení. Slučováním pixelů (tzv. binning) lze zobrazit celé zorné pole v menším rozlišení. Autofokusový objektiv s horizontálním zorným úhlem 53° (ekvivalent k ohniskové vzdálenosti 35 mm ve formátu 35 mm) má minimální zaostřovací vzdálenost 10 cm. Pomocí univerzálního softwaru SDK může uživatel ovládat parametry jako je rychlost, okamžitá poloha zaostření nebo manuální zaostření. Kamera umí detekovat a zaznamenat až čtyři tváře současně. Zároveň dokáže rozpoznat vzdálenost a úhel natočení jednotlivých tváří. Automatické ovládání nastavení obrazu je další z velice příjemných a užitečných vlastností kamery uEye XS. Pomocí programového vybavení SDK, které je standardně dodáváno se všemi kamerami uEye, lze veškerá nastavení ručně doladit.
Obrazová data jsou konvertována do barevného modelu YUV pomocí integrovaného DSP a uložena do počítače. V okamžiku, kdy požadujeme z kamery přímou vizualizaci, jsou použity funkce barevné korekce a zvýraznění hran. Je tak dosaženo lepší kvality obrazu. S elektronickou stabilizací obrazu máme jistotu kvalitních snímků i při pohybu. Kamera může detekovat pohyb v pozadí snímaného objektu nebo efektivně kompenzovat vibrace.
Jak je vidět z výše uvedeného a s pohledem na samotnou kameru, uEye XS je ideální pro profesionální využití ve všech oblastech průmyslu, zdravotnictví, reklamy, vizualizaci, atd. Kompaktní hořčíkové pouzdro je velice lehké a zároveň robustní. Použitím hořčíkové slitiny byla zajištěna excelentní EMC kompatibilita. Kamera může být bezpečně a spolehlivě upevněna do různých konstrukcí, k čemuž slouží dva montážní úchyty M3.
Komplexní softwarový balíček SDK umožňuje jednoduchou integraci kamery do aplikací pomocí standardních rozhraní, jako jsou DirectShow, ActiveX, TWAIN nebo GEN<i>CAM nebo s přímým použitím uEye rozhraní pro programování aplikací (API) s možností přístupu k až 150-ti různým funkcím kamery. K dispozici je přes 20 DEMO programů v programovacích jazycích C, C++, C# a VB.NET. Všechny USB a GigE uEye kamery jsou kompatibilní, a tudíž implementace kamery uEye XS do existujících aplikací je bezproblémová a velice jednoduchá.
www.abbas.cz