V průběhu září se na českém a slovenském trhu představí nové produkty v oblasti průmyslového značení oceněné na světových výstavách. Jedná se o zařízení zabezpečující ekonomickou identifikaci, sledování výrobku nebo bezkontaktní, bezdrátovou RFID technologii identifikace a načítání dat.
Jakékoliv odvětví průmyslu vyžaduje značení, identifikaci nebo zpětnou vysledovatelnost výrobku. Ale ne každá technologie značení je vhodná pro daný materiál, a proto je obvykle nutná kombinace více technologií značení. Z hlediska ekonomiky a dlouhodobé dodavatelské spolupráce je velkou výhodou spolupracovat se spolehlivým partnerem, který zabezpečí veškeré značení a dodávku spotřebních materiálů, zároveň musí být velmi pružný, aby vyhověl požadavkům trhu. Takovou kombinací lze dosáhnout nejnižších nákladů na výrobu i servis.
V průběhu uplynulých let zaznamenalo odvětví průmyslového značení ohromný pokrok a to hlavně díky elektronické platformě, která je stále přátelštější pro obsluhu zařízení. Dnešní průmyslové tiskárny, ať to jsou inkjet systémy s kontinuálním paprskem inkoustu, piezo technologie s vysokým rozlišením tisku nebo vektorově vychylované lasery, všechny tyto systémy nabízí pohodlné ovládání s barevným dotykovým displejem. Komunikace se zařízením je přátelská, intuitivní a jednoduchá – prostým dotekem prstu na displej. Elektronika průmyslových inkjet tiskáren drží krok s trendy připojení a komunikace a tak lze tiskárny zapojit na Ethernet LAN linku nebo standardní protokol Rs232. Není výjimkou komunikace přes WiFi nebo také USB a to jak pro připojení standardních příslušenství jako klávesnice a myši, tak i pro moduly WiFi nebo paměťová média.
Inkoustové technologie
Inkjet tiskárny s kontinuálním paprskem pod označením Leibinger JET3 splňují veškeré trendy současných technologií a často jsou o krok v předu, než požaduje současný trh. Proto tato technologie nestárne tak rychle. Nemalou zásluhu na vývoji zařízení Leibinger JET3 mají i čeští konstruktéři, a proto bývá tiskárna označena sloganem „Bije v ní německé srdce a myšlenky českých hlav”. Nezávislé ocenění uvedené technologie podtrhlo získání Zlaté medaile na veletrhu MSV Brno 2008.
Laserové technologie
Laserová technologie se v současnosti zaměřuje na vláknové lasery (z anglického překladu Fiber laser), které stále více nahrazují pevnolátkové Nd:YAG lasery. Dosahují velmi dlouhé životnosti – až 150 000 hodin chodu. Tato technologie se stále inovuje a překvapuje svými možnostmi. Představitelem může být vláknový laser Solaris FL2. Na druhé straně vláknových laserů jsou vektorově vychylované CO2 lasery, u kterých se životnost trubice blíží k 50 000 hodinám. Elektronika ovládání je samozřejmě s barevným dotykovým displejem. Softwarově lze lasery Solaris jednoduše přepnout pro značení za pohybu nebo staticky. Staticky znamená, že předmět stojí před laserovou skenovací hlavou, značení za pohybu umožňuje pracovat s předměty, které se pohybují – například na dopravníku. Vektorově vychylované lasery Solaris zvládají značit při rychlostech pohybu výrobku 3 m/s. Trendy v jednoduchosti ovládání průmyslových laserů doplňuje možnost nastavení Solaris laseru pomocí iPhone telefonu a odpadá zde nutnost mít řídící jednotku. Uvedené ovládání bylo představeno letos na veletrhu MSV Nitra, kde sklidilo velkou pozornost.
RFID technologie
V současných trendech identifikace nelze opomenout stále diskutovanou RFID technologii, která se nyní rozšiřuje a získává si pevné místo na trhu. Aplikaci etiket s potiskem a RFID čipem lze s úspěchem realizovat na tiskárnách Avery Dennison.
Zůstaňte i vy ve spojení s novými trendy průmyslového značení na www.LT.cz
RSS Sitemap Trends Zásady ochrany osobních údajů Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2023. Všechna práva vyhrazena.