Google překladač: English Deutsch

Praha3První letošní seminář Beton University na téma Moderní trendy v betonu II. – Betony pro dopravní stavby, pořádaný skupinou Českomoravský beton, se setkal s velkým zájmem z řad široké odborné veřejnosti. Zcela zaplněný konferenční sál pražského hotelu Olympik potvrdil v polovině března aktuálnost a atraktivitu zvoleného tématu, ale i stále se zvyšující povědomí o projektu Beton University, který vstoupil již do svého čtvrtého ročníku.
Odborníci z řad architektů, projektantů, zástupců stavebních firem, investorů, ale i pedagogů a studentů se v úvodní přednášceIng. Marie Birnbaumové z Ředitelství silnic a dálnic ČR seznámili s požadavky na betony ze strany zadavatelů. Na téma navázal konkrétními příklady vlastností betonů pro dopravní stavby z nabídky skupiny Českomoravský beton Ing. Robert Coufal, Ph.D. ze společnosti TBG Metrostav. Samostatný blok patřil tématu navrhování modulu pružnosti, metodám jeho zkoušení v laboratoři i v praxi a jeho vazbě na konstrukce dopravních staveb. Závěrečná přednáška dopolední části nastínila problematiku požární ochrany v tunelových stavbách a konkrétní příklady staveb včetně betonů odolných proti požárům.

Přestávku na oběd vystřídaly v odpoledním bloku zajímavé příspěvky zástupců společností Českomoravský cement a Českomoravský štěrk věnované surovinám pro výrobu betonu pro dopravní stavby a jejich vlastnostem. Následující příspěvky představily zajímavé dopravní stavby jako je tunel Dobrovského nebo stavba nových částí pražského metra a otevřely prostor pro závěrečnou diskusi. Kromě načerpaných informací a odborných časopisů si účastníci mohli odnést také nově aktualizovanou publikaci „Příručka technologa – BETON", kterou společnost Českomoravský beton právě vydala. Koncem března se již seminář zaměřený na dopravní stavby konal také v Ostravě, v září a říjnu se setkání se stejným zaměřením uskuteční ještě v Brně a v Plzni.
Vodotěsné betony
V září se zájemci mohou těšit také na druhý seminář z projektu Beton University, a to na téma Moderní trendy v betonu I. - Vodotěsné betony, který byl v loňském roce účastníky velmi pozitivně hodnocen. Seminář věnovaný problematice vodonepropustného betonu a navrhování konstrukcí z něj mohou zájemci navštívit v Jihlavě.
O Beton University
Cyklus seminářů zaměřených na trendy v oblasti betonů s názvem Beton University organizuje skupina Českomoravský beton spolu se svými dceřinými společnostmi a partnery již čtvrtým rokem. Semináře vedené předními odborníky a profesionály z oboru vždy přiblíží zvolenou problematiku, poskytnou o ní ucelené informace a přinesou poznatky pro praxi na stavbách. Semináře Beton University jsou určeny zejména architektům, projektantům, zástupcům stavebních firem, investorům, stavebním dozorům a dále studentům, pedagogům a široké odborné veřejnosti. Zároveň jsou tradičním místem setkávání odborníků a profesionálů v oboru. Semináře Beton University jsou zařazeny do akreditovaného vzdělávacího programu v projektu celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT a ČKA.
Termíny seminářů 4. ročníku Beton University ve druhém pololetí

  • Moderní trendy v betonu I. – Vodotěsné betony – 26. 9. 2013 – Jihlava, EA Business Hotel
  • Moderní trendy v betonu II. – Betony pro dopravní stavby – 9. 2013 – Brno, hotel International, 9. 10. 2013 – Plzeň, kongresové centrum Parkhotel

Na semináře Vás zve skupina Českomoravský beton spolu s odbornými a mediálními partnery.
Přihlásit se můžete již nyní na www.betonuniversity.cz


Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce