Google překladač: English Deutsch
opět společně s průmyslem

Šestý mezinárodní veletrh Transport a Logistika opět proběhne paralelně s největším průmyslovým veletrhem střední Evropy. 51. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v souvislosti s ekonomickou krizí čelí přibližně desetiprocentnímu poklesu zájmu vystavovatelů, ale přesto očekává i řadu nových firem jak z České republiky, tak především ze zahraničí. Nejsilnějšími obory budou obrábění a tváření, materiály a komponenty pro strojírenství, elektronika a automatizace; zvýšil se zájem o prezentaci podnikových informačních systémů. Po úspěchu loňského programu Německo - partner veletrhu German Days 2008 bude letošní partnerskou zemí Slovensko. V rámci doprovodného programu se uskuteční několik akcí, které zdůrazní význam bilaterálních hospodářských vztahů a současná témata společného zájmu obou zemí.

Vystavujte výhodněji!
Snížení záloh při podání přihlášky, slevy patrových expozic, levnější technické přívody, spediční služby i reklama v areálu nebo firemní pozvánky a parkování pro vystavovatele zdarma - to jsou jen některé z bonusů, které Veletrhy Brno letos nabízejí. Firmám, které se veletrhu MSV nebo Transport a Logistika zúčastní poprvé, je navíc k dispozici tzv. startovací balíček v rozsahu 9 m2 a 16 m2 s výraznou slevou.
Pořadatelé se zároveň rozhodli vyjít vstříc všem firmám, které s účastí dosud váhají, a posunout termín pro podání přihlášky za zvýhodněnou cenu až do konce května. "S tím, jak se krize prohlubuje, jsou samozřejmě firmy dost opatrné. Některé vyčkávají a posunuly své rozhodnutí o účasti na pozdější dobu, kdy budou mít jasnější představu o zakázkách na druhé pololetí," vysvětlil ředitel projektu Ing. Jiří Rousek.
Ve srovnání s předchozími ročníky se změnila také nabídka výstavní plochy. Na brněnském výstavišti bude v červnu slavnostně otevřen nový pavilon P, největší a nejmodernější výstavní hala v regionu střední Evropy. Díky tomu se významně rozšíří nabídka kvalitních výstavních ploch, čehož chtějí pořadatelé využít k větší konsolidaci oborů a k jejich většímu soustředění, takže veletrh získá na přehlednosti. Pro vystavovatele znamená nový pavilon další benefit: proti minulým ročníkům mají daleko větší možnost výběru výstavní plochy.


Představujeme firmy a exponáty
Expozice veletrhu Transport a Logistika se soustředí na tradičním a strategickém místě: v pavilonech A1, A2 a na okolních volných plochách včetně kolejiště. Nejsilněji zastoupeným oborem letošního ročníku bude manipulační technika, jeřáby a skladové vybavení. Zde je největším vystavovatelem společnost SSI Schäfer, která ve srovnání s minulou účastí zdvojnásobuje pronajatou plochu, a druhou největší expozici bude mít Interroll CZ, obchodní zastoupení švýcarské společnosti Interroll. Tento přední světový výrobce komponentů a subsystémů dopravníků pro přepravu materiálu, logistiku a automatizaci působí ve 28 zemích světa a na veletrhu Transport a Logistika se představí vůbec poprvé. Návštěvníci se mohou těšit na jeho modulární válečkový dopravníkový systém Intelliveyor pro přepravky a kartony, jehož pohony jsou integrovány ve válečcích s napájením bezpečnými 24 volty. Systém Intelliveyor obsahuje i přesuvny a třídič, jeho flexibilní moduly lze libovolně konfigurovat a rozšiřovat a díky integrovaným řídicím kartám nevyžaduje nadřazení řídicí systém. Zákazník ocení také jednoduchou montáž, prostorově úsporné řešení a nízké požadavky na energii a údržbu.
Širokou prezentaci letos ohlásili dopravci. Oblast silniční přepravy zastupuje Svaz spedice a logistiky jako reprezentant 180 malých a středních dopravců i řada individuálních vystavovatelů. Nově se přestavuje polská společnost PKP Cargo s největší expozicí oboru nebo DACHSER E.S.T. - součást celosvětově působícího koncernu DACHSER Group s širokou nabídkou přepravních a logistických služeb. Přístavy a lodní dopravu reprezentují tradiční vystavovatelé jako Luka Koper nebo Česko-saské přístavy, ale nově také společnost CN world wide s nabídkou kontejnerové a konvenční námořní přepravy se specializací na Severní a Jižní Ameriku a Asii. Oblast železniční dopravy zastupují mimo jiné ČD Cargo a Deutsche Bahn Schenker Rail.
Chybět nebude ani telematika, služby pro dopravu a komunikační, informační a řídicí systémy pro logistiku. V čele tohoto oboru stojí velká jména jako AŽD - přední dodavatel automatizační a zabezpečovací techniky pro kolejovou a silniční dopravu - nebo OLTIS - uskupení softwarových firem poskytující komplexní služby v oblasti informačních technologií pro dopravu a logistiku.

www.bvv.cz/translog


Videa z brněnského výstaviště můžete shlédnout na www.StreamTech.tv

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news