Google překladač: English Deutsch

Gumárenská společnost Saar Gummi Czech z Červeného Kostelce na Náchodsku bude vyrábět pryžová těsnění pro nový model Roomster automobilky Škoda. Vůz chce Škoda začít vyrábět v roce 2006 v rozšířeném závodě Kvasiny. V roce 2007 by měla hodnota dodávek těsnění pro Roomster dosáhnout asi 50 milionů korun, uvedl dnes pro ČTK ředitel Saar Gummi Jan Tichý. Loni firma měla tržby 850 milionů korun a letos se chce přiblížit miliardě.

Roomster_1.jpg

Saar Gummi bude pro Roomster vyrábět deset dílů, především k těsnění dveří. "Vedle modelu nové Octavie se Roomster stane druhým automobilem značky Škoda, který bude mít těsnění ze Saar Gummi. Uspět u domácího výrobce automobilů je pro nás věc prestiže," řekl Tichý.
Hlavním výrobním programem Saar Gummi Czech se 470 zaměstnanci jsou pryžové těsnicí systémy pro pohyblivé díly kapoty. Firma ale vyrábí i komponenty z technické lisované pryže. Kromě sortimentu pro Škodu Auto dodává díly i dalším společnostem koncernu VW a pro automobilku Porsche. Největším odběratelem kosteleckého výrobce je koncern General Motors s řadou vozů značky Opel.
Saar Gummi Czech je členem německé skupiny SaarGummi a v Červeném Kostelci vyrábí od roku 2000. Vedle Německa patří do evropské části skupiny ještě výrobní firma ve Španělsku. Další závody jsou v Indii, Brazílii, Mexiku, USA a Kanadě. www.saargummi.com