Google překladač: English Deutsch
T+T 10/2008

Konstruktéři firmy Trelleborg Sealing Solutions vyvinuli alternativní řešení za dosud tradiční metodu těsnění pístů v automobilových tlumičích. Inovace spočívá v aplikaci tenkého disku z materiálu Turcon® na bázi teflonu, který je přetažen na píst, čímž se vytvoří na jeho válcové ploše jakási „těsnicí a vodicí bandáž“. Pro snadnou montáž bylo také vyvinuto speciální montážní zařízení.

Automobilový tlumič obsahuje hydraulický píst, jehož pohyb ve válci tlumí vibrace přenášené z nerovné vozovky. Pro správnou funkci musí být píst adekvátně těsněn. Tradiční těsnění v podobě pásku (rovněž na bázi teflonu) byl montován manuálně. Nevýhodou této metody je značná časová náročnost a velmi malá možnost na zvýšení produktivity. A právě ta je mnohými výrobci automobilů vyžadována.

„Výrobci tlumičů skutečně oceňují nový koncept vyvinutý firmou Trelleborg Sealing Solutions, který zaručuje montáž ve vysokých objemech a při odpovídající kvalitě“, říká Michael Andersen, výrobní ředitel firmy Trelleborg Sealing Solutions v Helsingøru v Dánsku. „Technologie automatizované montáže byl náš patent, proto jsme nejprve chtěli provádět montáž disků na píst v našich výrobních závodech. Tento názor byl ale v rozporu s představami o toku materiálu ze strany zákazníků. Nejefektivnějším způsobem se ukázala být montáž přímo u výrobců pístů. Proto jsme navrhli, že vyspecifikujeme a necháme vyrobit konkrétní montážní stroj a poté jej poskytneme výrobcům pístů pro použití v jejich výrobním procesu.“

Proto tyto novátorské výrobní stroje vyvinuté firmou Trelleborg Sealing Solutions jsou dodávány přímo výrobcům pístů.
Značné množství nainstalovaných „bandážovacích“ montážních strojů nyní úspěšně zásobuje výrobce tlumičů kompletními písty. I přes dodání velkého množství těchto strojů v průběhu roku 2007 poptávka po nich neustále roste.

Globální schopnosti firmy Trelleborg Sealing Solutions umožnily podpořit své zákazníky při expanzi jejich výrobků z Evropy do USA, Ruska a Asie. Montážní stroje jsou v současné době dodávány do Číny, proto se i výroba disků převádí do výrobního závodu Trelleborg Sealing Solutions v Šanghaji.

V automatizovaném montážním procesu firmy Trelleborg Sealing Solutions je v montážním stroji přesně vyrobený tenký disk, z materiálu Turcon®, přetažen přes píst. Disk má na vnějším průměru vytvořen břit, který zlepšuje třecí charakteristiky. Tím se zvyšuje odolnost proti opotřebení a celková účinnost tlumiče.

Zdokonalený, bronzem plněný materiál Turcon® je použitelný v teplotním rozsahu –40 °C až 120 °C, při tlakových špičkách do 8 MP a při rychlosti přímočarého vratném pohybu do
3 m/s. Přitom je zaručena dlouhá životnost samotného těsnění a tím také celého tlumiče. Výrobci automobilů vyžadují životnost tlumičů alespoň 100 000 km.

www.trelleborg.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..