Google překladač: English Deutsch

Digitální senzory teploty firmy National Instruments LM952xx patří mezi novinky na trhu. Jeho hlavním tahákem je použitá technologie TruTherm, která zvyšuje přesnost měření pro některé snímače, jako například integrované teplotní PN snímače na chipu CPU Intel Pentium 4.

smallLM95231_vnitrek2.jpg

V nabídce výrobce integrovaných obvodů National Semiconductor lze od letošního roku nalézt úplně novou řadu integrovaných teplotních senzorů vhodné jako pro běžná měření tak pro přesné měření teploty procesorů a FPGA se PN teplotním snímačem na chipu. Pro tyto účely je tato řada vybavena některými vlastnostmi, které zvyšují přesnost měření. Tato technologie je označena jako TruTherm™ Technology.

LM 95231Integrovaný teplotní senzor LM95231 je přesný teplotní senzor pro dvě externí diody s SMBus rozhraním a TruTherm technologií. Výraznou odlišnost od jiných podobně koncipovaných senzorů je právě v technologii TruTherm. Tu lze softwarově zapnout a pak provádí odlišnou aproximaci teplotní závislosti PN přechodu než je u podobných senzorů běžné. Tím lze dosáhnout přesnosti až 0.75 °C i v případech, kde běžné provedení senzoru má přesnost pouze 1.5 °C.
http://automatizace.hw.cz