Google překladač: English Deutsch

Na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA (2. - 7. září 2005 v Berlíně) představí společnost Siemens živé vysílání různých soukromých televizních stanic na mobilním telefonu, uzpůsobeném pro příjem digitálního televizního signálu prostřednictvím přenosové technologie DVB-H (Digital Video Broadcasting – Transmission System for Handheld Terminals). K prezentaci "mobilní televize" Siemens poprvé využije svůj nový testovací systém DVB-H, sestávající ze serverové platformy pro mobilní televizi a prototypu telefonu s podporou nového přenosového standardu. Tento systém umožní mobilním operátorům relativně snadno provádět testování služeb na bázi DVB-H, například při šetření zájmu zákazníků o mobilní televizi.

mobil_1.jpg

"Digitalizace televizních služeb umožňuje konvergenci vysílání a mobilní komunikační technologie. Zákazníci tak budou moci vedle již existujícího streamingu mobilního videa nově sledovat i interaktivní vysílání přímo na svých mobilních telefonech. Mobilní televize na bázi přenosového standardu DVB-H tudíž vytvoří nové tržní příležitosti jak v telekomunikačním, tak v mediálním průmyslu," uvedl Harry Strasser, senior viceprezident oblasti pro inovace a komplexní řešení společnosti Siemens.

Testovací systém DVB-H společnosti Siemens umožňuje nejen přímý přenos televizních a rozhlasových pořadů, nýbrž i speciálně vyrobených video souborů. Systém rovněž umožňuje kontrolu přístupu ke zpoplatněnému obsahu. Aplikace Electronic Service Guide (ESG) v DVB-H telefonu umožňuje uživateli přepínat mezi jednotlivými programy a snadno a rychle přistupovat ke všem DVB-H službám.

Prototyp nového mobilního telefonu je vybaven DVB-H přijímačem, stereo zvukem a velkým VGA dotykovým displejem. Tento přístroj funguje zároveň jako kapesní počítač (PDA) a mobilní telefon. Během veletrhu IFA bude na stánku firmy Siemens probíhat živé vysílání přes DVB-H a návštěvníci tak budou moci sledovat vybrané televizní stanice přímo na displeji testovacího mobilního telefonu.

DVB-H je speciální standard pro přenos a příjem digitálního televizního vysílání do mobilních zařízení, jako jsou kapesní počítače a mobilní telefony. Současné snahy o standardizaci, kterých se Siemens aktivně účastní v rámci různých fór a komisí, se soustředí na vybudování technologické platformy, která umožní zpracování široké palety vysílacích služeb na koncových zařízeních od různých výrobců. Dalším důležitým předpokladem rozvoje segmentu mobilní televize na bázi standardu DVB-H je je dostupnost potřebného frekvenčního spektra, která je podmíněna přijetím nezbytných regulačních opatření a politických rozhodnutí. Podle výzkumných agentur, jako je Informa Telecoms a Media, by do roku 2010 mělo být na světě více než 124,8 milionu uživatelů mobilní televize.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..