Google překladač: English Deutsch

Německá společnost VIPA, již dobře známá vlastním vývojem a výrobou výkonných PLC systémů, nabízí ve svém produktovém portfoliu také sofistikované teleservis moduly pro vzdálené připojení. Teleservis moduly firmy VIPA si zaslouží velkou pozornost, neboť svým uživatelům přináší nadstandardní vlastnosti a možnosti, jako je například vzdálená správa, skriptování, alarmy, archivace dat z PLC a zasílání SMS.

rem-01

Teleservisní moduly VIPA řady TM-E umožňují realizaci všech běžných způsobů připojení a navíc podporují velmi užitečnou službu Talk2M, která výrazně zjednodušuje realizaci vzdáleného připojení pomocí internetu či sítě GSM.

Pomocí služby Talk2M je realizováno zabezpečené VPN (virtual private network) připojení mezi serverem a VIPA teleservis modulem a mezi serverem a vzdáleným PC. Realizace vzdáleného připojení pomocí teleservis modulu firmy VIPA a služby Talk2M je velmi jednoduchá – je třeba pouze nainstalovat VIPA teleservis modul u zákazníka a nastavit připojení ke službě Talk2M. Následně dojde k připojení teleservisního modulu k serveru se službou Talk2M. Jedná se tedy o zabezpečené připojení VPN a odchozí komunikaci HTTPS přes obvykle otevřené porty. Není zde nutná veřejná IP adresa, stačí pouze pevná vnitřní IP adresa. Na vzdáleném PC s operačním systémem Windows, ze kterého chcete přistupovat ke službě Talk2M, je nutné nainstalovat program eCatcher, který zajišťuje vytvoření VPN spojení mezi PC a serverem se službou Talk2M. Program eCatcher lze stáhnout zdarma na stránkách firmy VIPA. Příjemná je také skutečnost, že program eCatcher je jednoduchý a intuitivní.

rem-02

Služba Talk2M existuje ve třech variantách:

  • Talk2M Free – jeden uživatel se může v rámci jednoho účtu připojit na jeden teleservis modul (služba je zdarma)
  • Talk2M Go – více uživatelů se v rámci jednoho účtu může připojit na více teleservisních modulů (platba dle využívání služby)
  • Talk2M Pro – více uživatelů se v rámci jednoho účtu může připojit na více teleservisních modulů (paušální poplatek)


Použitím VIPA teleservisního modulu pro vzdálený přístup se tedy značně zjednoduší jeho celá realizace, protože není nutné složitě komunikovat se správci sítě, kteří z bezpečnostních důvodů neradi poskytují veřejné IP adresy a vyhneme se problémům s firewally, routery, porty atd. Firma VIPA tak prostřednictvím teleservis modulů nabízí svým zákazníkům velmi elegantní a cenově přijatelné řešení mnohdy palčivých problémů spojených se vzdáleným přístupem.

Více se o produktech VIPA dozvíte na stránkách REM-Technik s.r.o. výhradního distributora pro ČR. www.rem-technik.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news