Google překladač: English Deutsch

Změny cen za různé typy tarifů se budou lišit, hovorné má ve většině případů klesnout...
Český Telecom musí u své základní nabídky Home Standard snížit měsíční paušální poplatek nejméně o desetikorunu na maximálně 329 Kč a zrušit stokorunový kredit hovorného. Hovorné má ve většině případů klesnout. Rozhodl o tom Český telekomunikační úřad, který to uvedl na svých internetových stránkách. Podle dobře informovaného zdroje oznámí Telecom nové koncové ceny zřejmě ještě tento týden.
Podle předsedy ČTÚ Davida Stádníka může rozhodnutí o změně cen v důsledku znamenat zvýšení paušálního poplatku. Hlavní změnou proti dosavadním cenám je totiž odstranění kreditu hovorného, který bylo možné provolat v rámci stávajícího paušálu. Ten kritizovali zejména alternativní operátoři, protože komplikoval přechod zákazníků Telecomu ke konkurenci. Zatímco paušál musí Telecom snížit nejméně o desetikorunu, zákazník přijde o 102 korun, které mohl v rámci poplatku provolat.
Cenové rozhodnutí ČTÚ je podle mluvčího Telecomu Vlastimila Sršně východiskem pro stanovení nových cen. "Cenové programy však stanovíme tak, aby zákazníky co nejvíce motivovaly k využívání pevné telefonní linky," řekl ČTK s tím, že firma ceny představí co nejdříve.
Podle analytika Patria Finance Tomáše Gaťka se cenovým rozhodnutím efektivně zvyšuje paušál, ale může dojít k poklesu cen za hovorné, které bude Telecom účtovat. "Bude záviset, jak se k tomu Telecom postaví. Rozhodnutí určuje jen maximální ceny," dodal.
U sazeb za hovorné může zůstat na dosavadní úrovni jen cena pro místní volání ve špičce, která je nyní 1,58 Kč. Nejméně o čtyři haléře, na maximálně 0,75 Kč, musí klesnout cena mimo špičku. Dálkové hovory musí zlevnit nejméně o 94 haléřů na 3,19 Kč, respektive o 33 haléřů na 1,59 Kč mimo špičku. Vedle tarifu Home Standard musí Telecom zrušit kredit hovorného i u nabídky Home Mini. Výše měsíčního paušálu by měla klesnout z dosavadních 215 korun na maximálně 199 Kč.

208telefonovani.jpg

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news