Google překladač: English Deutsch

Vysoce namáhané stroje používané v balírenském průmyslu vyžadují speciální řešení v oblasti lineární techniky. Příkladem takového řešení je technologie kuličkové klece. „Tuto technologii vyvinutou inženýry společnosti THK již několik let

form_photo.jpg

používá například přední výrobce balících strojů, německá společnost Paal z Remshaldenu u Stuttgartu,“ uvedl Antonín Kozelka ze společnosti Hennlich Industrietechnik, která firmu THK výhradně zastupuje na českém trhu. Lineární vedení THK s technologií kuličkové klece používá firma Paal u sáčkových i skupinových baliček, ale také pro menší stroje, jako jsou zařízení pro nasměrování, vyrovnání, uzavření a zavíčkování.
Přednost řešení od THK spočívá například v tom, že pomocí integrace kuličkového řetězu a další optimalizace výrobku se podařilo prakticky zdvojnásobit životnost lineárního vedení. „Kuličkový řetěz otevírá také možnost pro konstrukci s bezúdržbovým provozem, což u provozů s velkými výkony znamená výrazné snížení prostojů,“ uvedl Kozelka. Použitím kuličkového řetězu firma Paal znásobila rychlosti svých strojů. „Dnes provozují zákazníci svá zařízení díky kuličkovému řetězu s rychlostí 8m/s a se zrychlením 10g, a to 24 hodin denně, 300 dnů v roce,“ doplnil Kozelka. Lineární vedení THK s kuličkovým řetězem jsou také oproti původnímu technickému řešení až o polovinu tišší. „To významně přispívá ke zlidštění pracovních podmínek u balících linek,“ uzavřel Kozelka.

O firmě
Lin-tech distribuje lineární techniku a komponenty pro přívod energií a médií k pohyblivým strojním částem. Nabízí též servis a poradenství v tomto oboru. Na českém trhu výhradně zastupuje společnosti THK, igus a Walther Präzision. Je distributorem několika dalších produktových řad světových výrobců. Lin-tech je součástí obchodně-výrobní společnosti Hennlich Industrietechnik, která je dodavatelem široké škály technických komponentů a profesionálních technických řešení. Společnost spadá pod evropskou skupinu Hennlich.
www.hennlich.cz/lin-tech

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news