Google překladač: English Deutsch
Komplexní dodavatel řezných nástrojů a spotřebního materiálu

Přímý nákup od výrobců z celého světa a vlastní výrobní program firmě Techni Trade s. r. o. umožňují nabízet kompletní sortiment výrobků za příznivé ceny. Nedílnou součástí dodávek je i technické poradenství a vývoj speciálních nástrojů. Stranou naší pozornosti nezůstává ani technický vývoj, takže našim zákazníkům můžeme vždy nabídnout optimální řešení na úrovni současných poznatků. Integrace nákupu velkého počtu různorodých položek přináší našim zákazníkům měřitelné úspory nákladů, nezanedbatelným přínosem je i plynulost zásobování.

Řezné nástroje pro každou aplikaci
Díky dynamickému rozvoji firmy se průmyslová odvětví, která zásobujeme, neustále rozšiřují. Již tradičně dodáváme řezné nástroje do sklářského průmyslu, především k výrobě autoskel a vrstvených skel. Současně dodáváme i speciální balicí prostředky pro bezpečnou přepravu skel.
Širokou řadu precizně broušených řezných nástrojů s vysoce nadstandardní životností nabízíme pro textilní průmysl. Čepelky jsou vyrobeny z kvalitních druhů nerezových a uhlíkových ocelí, karbidu Wolframu. Naše výrobky nacházejí uplatnění v celém výrobním procesu – od výroby vláken až po recyklaci textilního odpadu.
Pro plastikářský průmysl nabízíme nože pro všechny typy granulačních strojů, které jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů a pro dosažení optimálního výkonu mají honovaný povrch. Našim zákazníkům nabízíme nože se vkládaným ostřím a speciální povlakování ostří pro dosažení maximální životnosti. Významné jsou i dodávky speciálních čepelek a skalpelů pro začišťování hotových výlisků.

Do automobilového průmyslu dodáváme nástroje, využívané při výrobě řady komponent, zejména při výrobě dílů interiéru, jako je například přístrojová deska, čalounění a volant, i exteriéru – nárazníky, kryty kol atd. Vzhledem k dlouhodobé a těsné spolupráci s našimi odběrateli jsme v uplynulých letech zavedli do výroby několik nových typů nástrojů, které odpovídají specifickým požadavkům našich zákazníků, zejména s ohledem na snížení zmetkovosti, bezpečnost a produktivitu práce.

Sekací nože používané při výrobě umělých a skelných vláken dodáváme nejen ve standardních rozměrech, ale jsme schopni vyrobit i nože méně běžných rozměrů na zakázku. Současně dodáváme i pásy, určené k dělení na požadovanou délku u zákazníka. Sekací nože vyrábíme v různých kvalitativních třídách, lišících se použitým materiálem, podle požadavků zákazníka.

Zpracování plastových fólií na požadovaný rozměr – konverting – představuje další z našich tradičních oblastí, kam dodáváme nejen čepelky klasických tvarů, ale i rotační nože. Zejména v této aplikaci se osvědčují nástroje z vysoce kvalitních materiálů, případně nástroje, u nichž dosahujeme prodloužené životnosti povlakováním ostří, například titanem. Vyšší pořizovací cena nástroje je vyvážena nejen delší životností, ale i výrazným zkrácením prostojů, nutných pro jeho výměnu.

Využití výrobku po skončení jeho životnosti – recyklace – je v současné době nutností jak z ekologického, tak z ekonomického hlediska. Je tedy přirozené, že nabízíme širokou škálu nožů do recyklačních linek na pneumatiky, plasty, dřevo, kovy a další. Naše nože respektují náročné požadavky, které jsou typické pro zpracování druhotných surovin a nabízejí bezporuchový chod a maximální životnost.

Stranou naší pozornosti nezůstávají ani nástroje pro papírenský průmysl, potravinářský průmysl, včetně balení a zpracování dřeva, dále naše výrobky nacházejí uplatnění u řemeslníků, modelářů i domácích kutilů.

Novinky
Odporové (tepelné) nože jsou součástí naší nabídky již řadu let, tradičně byly využívány při výrobě plastových dílů a v garážové technice při prořezávání vzorků nákladních pneumatik. V současné době však pozorujeme dynamický nárůst jejich využití při výrobě solárních panelů. Uplatňují se zde jejich tradiční výhody - nižší řezný odpor a čistší řez.
Relativně čerstvou novinkou je broušení nástrojů. Vzhledem k tomu, že pro broušení využíváme stejné stroje a pracovní postupy, jako při výrobě nových nožů, dosahují přebrušované nože původní kvality.

www.techni-trade.com