Google překladač: English Deutsch

Decentralizovaný I/O systém SLIO od německého výrobce VIPA je nyní připojitelný k síti PROFINET. PROFINET je jako otevřený standard pro průmyslový Ethernet založen na TCP/IP protokolu a IT standardech a přináší technologii PROFIBUS do aplikací, kde je vyžadována rychlá výměna dat včetně průmyslových IT funkcí.

rem-01

Velice efektivní decentralizovaný systém SLIO se vyznačuje kompaktním designem, bohatými možnostmi diagnostiky pro sběrnici, moduly i samotné signály, velmi výkonnou sběrnicí umožňující připojení až 64 signálních a funkčních modulů v jedné řadě a různými způsoby komunikace jako PROFIBUS-DP, CANopen, PROFINET, EtherCAT a Modbus TCP. Systém SLIO může být kombinován a použit s existujícími řídicími systémy VIPA 100V, 200V, 300S a 500S. Nový sběrnicový systém s přenosovou rychlostí 48 Mbit/s nabízí velmi krátké doby odezvy se zpracováním signálu pod 20 μs.

 

Díky svému kompaktnímu designu zmenšuje SLIO o 20 % nárok na místo oproti jiným systémům, má oddělené napětí pro napájení sběrnice a I/O karet od napájení pro svorky signálních modulů. Případné zařazení posilujícího zdroje umožňuje přejít na jiný potenciál. Další předností je velmi dobrá diagnostika pro přesné monitorování stavu kanálů pomocí integrovaných LED a štítkového značení na přední straně elektronických modulů. Navíc na každém modulu je zobrazeno schéma zapojení a popis svorek.

Systém SLIO lze jednoduše sestavit díl po dílu tak, aby přesně odpovídal požadavkům konkrétní aplikace. Montuje se na 35 mm DIN lištu a elektronické moduly jsou připojeny pomocí bezpečného zásuvného mechanismu do terminálových modulů – v případě údržby nebo opravy se elektronický modul pouze vymění jednoduchým vytáhnutím z terminálového modulu. Elektronická ochrana proti přepólování je samozřejmostí a kódování elektronických modulů zabraňuje nesprávnému zasunutí modulů. To zaručuje, že elektroinstalace zůstane po servisním zásahu nezměněna.

Výhody decentralizovaného I/O systému SLIO připojitelného k síti PROFINET

  • připojení až 64 signálních a funkčních modulů v jedné řadě
  • „real time“ komunikace po síti PROFINET (RT a IRT)
  • datová oblast 1 024 Byte pro vstupy a 1 024 Byte pro výstupy
  • plně duplexová komunikace rychlostí 100 Mbit/s
  • integrovaný 2 portový switch (2 x RJ45)
  • rozšířené možnosti diagnostiky a alarmových funkcí
  • jednoznačná alokace adresy pomocí DIP přepínače
  • integrované napájení 24 V DC pro interní sběrnici a vstupně/výstupní svorky

Více o systému SLIO na webových stránkách výhradního distributora, firmy REM-Technik s. r. o.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..