Google překladač: English Deutsch

Systém RIS2000 je zpracován jako aplikace typu klient-server. Variabilně lze zvolit dvou nebo třívrstvou architekturu. Dvouvrstvá architektura "databázový server - pracovní stanice" je realizována instalací kompletního aplikačního software na každé pracovní stanici s přístupem na databázový server. Třívrstvá architektura "databázový server - aplikační server - pracovní stanice" předpokládá navíc mezivrstvu mezi databázovým serverem a klientskými stanicemi v podobě aplikačního serveru, kde je instalováno aplikační programové vybavení spustitelné koncovými pracovními stanicemi.

sklad_1.jpg

Oba způsoby lze kombinovat, tj lze např. připojit vzdálené pracovní stanice přes aplikační server (tři vrstvy) a stanice v lokální síti mít připojené přímo k databázovému serveru (dvě vrstvy).

Používané operační systémy a databázové systémy zaručují maximální bezpečnost, konzistenci dat, transakční zpracování, možnost replikací, SQL standard, práci v grafickém prostředí, komunikaci s MS OFFICE apod.

Modul TOP-RIS používá jako prezentační vrstvu EXCEL a pracuje s daty čerpanými ze systému RIS2000 buď exportem textových souborů v přesně definovaném tvaru nebo přímým načítáním prostřednictvím ODBC.

Jako HW je pro provoz systému RIS2000 předpokládán dostatečně výkonný databázový server a pracovní stanice typu PC. V případě třívrstvé architektury musí být k dispozici ještě dostatečně výkonný aplikační server.

Hardwarové nároky na servery (databázový a aplikační) závisí na více kritériích, z nichž nejdůležitější jsou počet připojených pracovních stanic, použitý operační systém, použitý databázový systém, nároky na rychlost zpracování, nároky na spolehlivost a bezpečnost, nároky na provoz případných dalších aplikací apod.

Hardwarové nároky na pracovní stanici závisí na zvolené architektuře. V případě dvouvrstvé architektury musí být pracovní stanice dostatečně výkonná a předpokládá se tudíž PC v běžné v současné době dodávané konfiguraci. V případě třívrstvé architektury jsou nároky na konfiguraci pracovní stanice výrazně nižší a lze tudíž použít i pracovní stanice starších typů PC se slabšími procesory a menší operační pamětí.

Výše popsaná technologie tak umožňuje instalaci systému RIS2000 v libovolném rozsahu a konfiguraci od malých instalací na lokálním PC, kde pracovní stanice plní i úlohu databázového severu, až po rozsáhlé sítě při zpracování v režimu ústředí – pobočky se vzájemným předáváním dat buď on-line nebo off-line. Systém RIS2000 je vhodný při správě majetku, skladů, obchodu, kalkulaci výroby a jiných aplikacích.
www.saul.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news