Google překladač: English Deutsch

Společnost 3M oznámila, že její systém přípravy a stříkání barev (PPS – Paint Preparation System) obdržel letos ocenění International Environmental Excellence in Transporation (E2T) udělované společností SAE (Society of Automotive Engineers). Cenu získávají organizace, které výrazně přispěly k omezení dopadů automobilového průmyslu na životní prostředí. 3M Paint Preparation System je unikátní uzavřený systém přípravy a stříkání barev, díky kterému není zapotřebí používat oddělené filtry a nádoby na míchání barev. Ocenění získal v kategorii služeb, údržby a logistiky.

PPS-002.jpg

Systém míchání barev 3M není založen na tradičních postupech míchání barev a umožňuje míchání a aplikaci barvy za použití jediné nádoby. Po skončení práce se vložka a víčko s filtrem vyhodí, takže čistit se musí jen stříkací pistole a adaptér. Použití tohoto systému tak umožňuje čistší práci, snižuje až o 70 procent spotřebu ředidel a zvyšuje produktivitu práce. Vzhledem k nižšímu množství použitého ředidla se redukují náklady na likvidaci odpadů a obsluha je rovněž vystavena menšímu množství výparů.

Ocenění International Environmental Excellence in Transporation je určeno autorům nových moderních technologií pro motorové dopravní prostředky na souši, na moři, ve vzduchu i ve vesmíru. Uděluje se v oblasti paliv, alternativních způsobů pohonu, logistiky, vzdělávání, školení a informování veřejnosti. Klíčovými kritérii, které SAE při udělování cen posuzuje, jsou míra inovace, originalita, prokazatelný příznivý vliv na životní prostředí a pokrok ve srovnání se stávajícími technologiemi.

„Společnost 3M si vytkla za cíl snižovat dopady automobilového průmyslu na životní prostředí a těší nás, že se nám za naši snahu dostává ocenění,“ uvedl Steve Joseph, specialista na vývoj nových produktů z divize systémů pro opravy automobilů 3M. „S tím, jak bude automobilový průmysl postupně přecházet na technologie ohleduplnější k životnímu prostředí, bude společnost 3M nabízet stále další novátorská řešení.“

3M má pověst společnosti, která bere na životní prostředí velký ohled. V poslední době získala celou řadu ocenění, mezi nimiž lze jmenovat například Climate Protection Award (cenu za ochranu klimatu) udělenou americkou agenturou EPA v roce 2005, Energy Star Sustained Excellence Award (ocenění udílené agenturou EPA za energetickou efektivnost) za roky 2005 a 2006, cenu Waste Management Award (cena za nakládání s odpadem) udělenou Air and Waste Management Association v roce 2006 za třicet let trvající program Pollution Prevention Pays Program (3P), či zařazení na seznam Dow Jones Sustainability Index (celosvětový seznam firem, které věnují zvýšenou pozornost ochraně životního prostředí, a přitom dosahují vynikajících ekonomických výsledků) pro rok 2006.
Divize systémů pro opravy automobilů příslušenství 3M splňuje potřeby podnikatelů zajišťujících servis a údržbu automobilů. V karosárnách a lakovnách se používají její špičkové brusné materiály, krycí a lepicí pásky, nátěrové materiály, lepidla, těsnicí a krycí materiály a také osobní ochranné pomůcky.

Další informace o produktech 3M divize Systémů pro opravy automobilů najdete na:
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/cs_CZ/EU-Transportation/Home/ProdInfo/AutomotiveRefinishing/