Google překladač: English Deutsch

Letošní veletrhy MSV a Transport a Logistika charakterizuje mimořádně vysoká účast ze zahraničí, která dosahuje 37 % všech vystavovatelů. „Veletrh tak, jak je koncipován, je přitažlivý pro rostoucí počet zahraničních firem. Letos se účastní 830 zahraničních vystavovatelů a to znamená meziroční nárůst téměř o sto firem,“ uvedl obchodní ředitel a. s. Veletrhy Brno Jiří Rousek. „Největší zájem je jako tradičně z Německa, dále následují Slovensko, Rakousko, Itálie, Francie, Velká Británie a Švýcarsko.

msv_1.jpg

Z některých teritorií se účast meziročně zvýšila na dvojnásobek, nejvyšší nárůsty máme z Francie, Indie, Rakouska, Polska, Španělska, Ruska a Nizozemí. Celkem vystavuje 2250 firem ze 33 států a 15 zemí se prezentuje formou oficiální účasti, kterou zaštiťuje vláda, příslušné ministerstvo nebo instituce zahraničního obchodu,“ doplnil.
Nejvíce premiérových zahraničních účastí návštěvníci uvidí v oborech obráběcí a tvářecí stroje, plasty, gumárenství a chemie, materiály a komponenty pro strojírenství a na veletrhu Transport a Logistika, který rovněž zaznamenal růst zájmu. Na třetím ročníku se představuje 210 firem (60 zahraničních) ze 17 zemí, poprvé také z Rumunska, Španělska a Ukrajiny.