Google překladač: English Deutsch
1.–3.6.2009 v Brně

Světové setkání slevačů počítá s propojením a prolínáním tří akcí: Světového technického fóra – WTF 2009 konaného pod záštitou Světové slévárenské organizace (WFO), tradičních 46. slévárenských dnů® a tradici si budující už 5. mezinárodní konference doktorandů – slevačů.
Jako motto hlavní akce Světových slévárenských dnů, kterou je bezesporu Světové technické fórum, bylo zvoleno (volně interpretováno): „Kde jsme byli a kam směřujeme v oboru slévárenství“. Hlavní důraz bude ovšem věnován budoucnosti slévárenství, kdy bychom se měli od renomovaných světových odborníků dozvědět jejich názory na perspektivní trendy ve výrobě odlitků z hlediska používaných technologií, slitin, zařízení, využívání počítačů, atd. Poslední podobná akce se v České republice uskutečnila už před 23 lety v roce 1986 v Praze, kdy Česká slévárenská společnost byla organizátorem Světového slévárenského kongresu.

Hlavní setkání světové slévárenské veřejnosti (je těžké odhadnout účast, ale předpokládá se asi 300–400 účastníků) se uskuteční v prostorách konferenčního centra hotelu Voroněž, nicméně významné a zajímavé setkání zaměřené na historii proběhne i v brněnském Technickém muzeu, jehož expozice v oblasti slévárenství patří určitě k nejlepším v Evropě.
Pokud se týká technické a odborné náplně všech tří konferencí můžeme s radostí oznámit, že se podařilo sestavit kvalitní program tvořený zajímavými přednáškami z celého světa od respektovaných autorů a renomovaných firem. V prvém dnu věnovanému historii slévárenství odezní celkem 5 přednášek, 21 přednášejících nás pak v druhém dnu seznámí s vývojovými trendy v různých oblastech výroby odlitků a nakonec třetí den bude ve dvou sekcích předneseno celkem 33 komerčních a nekomerčních příspěvků. V neposlední řadě je potřeba uvést, že na konferenci doktorandů oboru slévárenství se přihlásilo 53 účastníků z celého světa (!) a tedy i tato akce bude probíhat třetí den ve dvou sekcích. Domníváme se, že nejen svým rozsahem ale i významem bude konference slévárenských doktorandů patřit určitě k největší světové akci (ne-li jediné) pořádané pro mladé odborníky, bez nichž by byl další rozvoj a budoucnost našeho oboru nemyslitelný.
Výrobci odlitků, modelových zařízení, dodavatelé surovin, zařízení a služeb mají i v této době stále šanci k aktivní účasti na této významné akci prostřednictvím 2denní doprovodné výstavy. Zde mají firmy možnost prezentace svých produktů a služeb v prostorách konferenčního centra hotelu Voroněž.
www.wtf2009.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..