Google překladač: English Deutsch

Světelné záclony EZ-SCREEN společnosti Turck nabízejí jednoduché, moderní a především bezpečné řešení úloh na ochranu osob. Bezpečnostní světelné záclony řady EZ-SCREEN jsou nabízeny buď jako jednopaprskové s označením Point, dvou, tří nebo čtyřpaprskové s označením Grid, nebo jako vícepaprskové s označením High-Resolution. Záclony EZ-SCREEN se skládají z vysílače a přijímače obsahujícího řídící jednotku se dvěma redundantními elektronickými výstupy (24 V DC/0,5 A). Jsou vhodné pro ochranu rozsáhlých pracovních prostor.V případě jednopaprskových systémů je možné získat bezpečnostní závoru buď s krátkým (0,8 až 20 m), anebo dlouhým (15 až 70 m) dosahem. Při použití dvou rohových zrcadel lze navíc původně jednopaprskový systém rozšířit na dvojitý. Se stejným dosahem a ve stejném provedení jsou dodávány i dvou až čtyřpaprskové světelné mřížky Grid.

turck5.jpg

Světelné záclony High-Resolution se dodávají s dvojí roztečí paprsků - modely s roztečí 14 mm nají dosah 0,1 až 6 m, modely s roztečí 30 mm mají dosah 0,1 až 18m.

Ve všech případech se jedná se o redundantní systémy s automatickou kontrolou své funkce určené pro použití v prostorách vyžadujících bezpečné chování systému odpovídající kategorii 4 podle EN 954-1. Světelné záclony EZ-SCREEN jsou vybaveny výkonnými diagnostickými a signalizačními nástroji. K usnadnění seřízení a sledování provozu slouží dvoubarevné zeleno-červené LED signalizující stav vysílače, přijímače i stavy jednotlivých paprsků, jednomístný sedmisegmentový displej specifikuje případné chyby. Podle zvoleného výstupního módu mohou bezpečnostní záclony EZ-SCREEN pracovat ve dvou režimech – Trip a Latch. V případě režimu Trip zůstanou výstupní relé rozepnuta pouze po dobu narušení hlídané oblasti. V režimu Latch naproti tomu zůstanou výstupy rozepnuty až do provedení resetu systému.

Díky stupni krytí IP65 jsou záclony EZ-SCREEN velmi odolné proti vibracím a také, což je důležité zvláště u dlouhých záclon, proti krutu. Záclony lze montovat do sestav a chránit tak pracovní prostor z více stran. Pro povolení vstupu předmětů do pracovního prostoru je možné část záclony vyřadit z provozu (funkce muting).

Pro aplikace s menšími požadavky na bezpečnost, tj. tam, kde hrozí nejvýše nevelké materiální ztráty nebo lehké zranění, je k dispozici jednodušší a levnější varianta EZ-Screen typ 2 (kategorie 2 podle EN 954-1).
www.turck.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news