Google překladač: English Deutsch

Přední italský výrobce pneumatických prvků UNIVER rozšířil svůj sortiment o svařovací upínky pro automobilový průmysl. Tento specifický sektor vyžaduje spolehlivé komponenty, širokou škálu typů pro různá využití, vývoj na základě požadavků z provozu a ekologicky šetrné provedení. Všechny tyto předpoklady svařovací upínky UNIVER splňují. Zástavbové a připojovací rozměry odpovídají všem standardům používaným v této oblasti. Skelet upínky je zhotoven z hliníkové slitiny; upínky jsou pak ve srovnání s konkurenčními výrobky podstatně lehčí při zachování minimálně stejných technických parametrů.

Základním rysem pneumatických upínek UNIVER je systém „UNIVERSAL“. Ten umožňuje použít jednu jedinou upínku pro různé úhly otevření. V praxi to znamená, že velmi jednoduchou a rychlou operací může obsluha plynule nastavit libovolný úhel otevření v rozsahu 0° - 135°. To přináší hned několik výhod. První z nich jsou neměnné zástavbové rozměry upínky. Díky nastavení minimálního potřebného úhlu otevření se zkrátí doba pracovního cyklu. Systém UNIVERSAL přináší také obrovské úspory v nákladech na náhradní díly a jednoduchý servis – jedna upínka pokryje všechny použité úhly na různých zařízeních.

Patentované řešení vnitřního mechanismu

Společným rysem všech upínek UNIVER je patentované řešení vnitřního mechanismu. Systém přenášející přímočarý pohyb pístu na rotační pohyb čepu, spolu s precizně provedenými vnitřními mechanickými zámky, zaručuje velmi vysokou přesnost polohování. Ta je zachována i po 5 milionech cyklů. Všechny upínky jsou samosvorné, což znamená, že upínka zůstane sevřená v koncové poloze i při výpadku vzduchu.
Nejpoužívanějším typem je série UBP. Klasické provedení upínky s otočným čepem na bocích, na kterém je připevněno upínací rameno. Tento typ je k dispozici ve čtyřech průměrech podle potřebné síly upínky – 40, 50, 63 a 80 mm. Série UBM má navíc pomocnou ruční ovládací páku. Ta se používá pro manuální upnutí a následný pneumatický přítlak, lze s ní také uvolnit upínku v případě samosvorného sevření při výpadku stlačeného vzduchu.

Na tento základní prvek navazují následující varianty:

- série UGP jsou takzvané grippery – tedy uchopovače, jejich upínacím mechanismem jsou dvě čelisti, osazené jedním nebo dvěma čepy,
- upínky s polohovacím čepem série LC, s vnitřní anti-rotační jednotkou, která zajišťuje extrémní polohovací přesnost,
- upínky s hákem nebo bočním čepem sloužící k vystředění otvoru a přidržení svařovaných dílců hákem
- POWER PIVOTY jsou zařízení pro polohování s přídržnou silou až 8000 Nm, bezpečnostní blokační jednotkou a tlumičem rázu.

Upínky s elektrickým pohonem

Většinu výše popsaných typů vyrábí UNIVER také s elektrickým pohonem. Tyto elektrické upínky mají ve srovnání s pneumatickými nižší spotřebu energie o neuvěřitelných 90 %. Dalším rysem elektrických upínek je podstatně nižší hlučnost a minimální znečištění okolního prostředí. Elektrickou upínku lze použít také v prostorách, kde není k dispozici stlačený vzduch.

UNIVER velmi úzce spolupracuje s celým koncernem FIAT, do kterého patří i značky jako LANCIA, ALFA ROMEO a FERRARI. Postupně se prosadil i u ostatních významných výrobců automobilů, například v koncernech RENAULT, VW a dalších. V České a Slovenské republice se dodávkami svařovacích upínek UNIVER a dalších souvisejících komponentů (úprava stlačeného vzduchu, pneumatické válce, ventily, snímače a další příslušenství) zabývá výhradní distributor společnosti UNIVER, firma INTRATECH družstvo.

Petr Cihlář
www.intratech.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..