Google překladač: English Deutsch
pro most Expo 2008

K letošní světové výstavě v Zaragoze neodmyslitelně patří rovněž 275 metrů dlouhá stavba klenoucí se přes řeku Ebro. Most představuje poutač, vstupní bránu, významnou událost a současně také vícepatrový expoziční prostor výstavy Expo 2008. Jeho srdce je tvořeno 5 500 000 kg oceli. Svařovací práce během stavby nosné konstrukce prováděla výhradně španělská společnost Urssa. Svařovací technologii dodala firma Fronius.

Urssa – renomovaná mezinárodní společnost se zaměřením na výrobu ocelových stavebních konstrukcí – budovala obrovský pavilon ve tvaru mostu od ledna 2007. Svařovací techniku pronajala společnost Galaelectronic, španělský partner společnosti Fronius International. Konkrétně se jednalo o 42 svařovacích systémů TransPulsSynergic 4000, VarioSynergic 5000 a TransSynergic 5000. Technickou podporu zajistili po dvanáct hodin denně, sedm dní v týdnu pracovníci společnosti Galaelectronic. Zaručili podmínky pro to, aby 80 svařovacích odborníků společnosti Urssa ve dvousměnném provozu mohlo své dílo vyhotovit včas a především v dokonalé kvalitě. Ve špičkách bylo nasazeno až 160 svářečů najednou. 95 % dodávané oceli tvořily desky o tloušťce 6 až 100 mm. Ohromující jsou i další údaje – hotová konstrukce sestává z 10 000 m svarových spojů; na ty bylo během svařování spotřebováno celkem 100 000 kg přídavných materiálů. Přemosťované spáry měly šířku až 2 mm.

„Než došlo k podpisu nájemní a servisní smlouvy, přesvědčili jsme se u společnosti Fronius na základě praktických testů o technických schopnostech svařovacích systémů,“ potvrzuje Pedro Arredondo, zodpovědný za technické vedení projektu u společnosti Urssa. Dále dodává: „Díky předešlým úspěšným projektům a specifické podpoře na místě nám společnost Galaelectronic rozhodování pro společnost Fronius usnadnila.“
Takže zatímco návštěvníci výstavy Expo 2008 si pohodlně vykračují po mostě, svářeči společnosti Urssa už se svařovacími systémy pronajatými od společnosti Galaelectronic svařují silné plechy a nosníky na jiných velkých stavbách.

Společnost Fronius dosáhla v roce 2006 s 1 900 zaměstnanci obratu 235,12 milionů eur. Rodinný podnik je považován za světovou jedničku na poli obloukového svařování. Příklady použití lze nalézt ve všech oblastech zpracování kovu. Společnost Fronius nabízí svým zákazníkům manuální i plně automatické svařovací systémy pro vysoce kvalitní a ekonomicky efektivní procesy. O zákazníky se na celém světě stará 10 dceřiných společností a 82 prodejních a servisních partnerů. Dalšími obory jsou vedle svařovací techniky i solární elektronika a nabíjecí systémy akumulátorů.

www.fronius.cz