Google překladač: English Deutsch

Série Speedglas se stává novou výrobní „platformou“ pro celou řadu vysoce kvalitních ochranných svářečských prostředků. Designérský tým, který přišel se Speedglas 9100 si uložil za cíl vytvořit ideální obličejový štít pro profesionálního svářeče, který by nabízel optimální ochranu, komfort a funkčnost. Nový, radikální přístup k vzhledu kukly od základů mění nejen způsob, jakým je štít ukotven, ale také to, jak svářečovi kryt padne a jak vysoce je stabilní.
Pokud jde o samotné hlavové ukotvení štítu, otočný čep se nachází těsně za svářečovýma ušima – je tak optimalizováno jeho těžiště a kukla pak těsněji přiléhá k hlavě pracovníka, a to jak horní, tak v dolní poloze. Díky tomu, že je vzdálenost krytu od svářečova obličeje minimalizována, je kryt při všech úkonech stabilnější a svářeč jeho hmotnost vnímá jako daleko nižší. Vlastně jsme tak jen snížili „pákový efekt“, což má za následek nižší zatížení krčních svalů pracovníka.
 

Ergonomie made in Speedglas
Aby se snížil tlak na citlivé nervy a cévy, které se nacházejí na čele, nastaví se čelní strana náhlavního kříže automaticky tak, aby přiléhala k hlavě pracovníka. Tlak je rovnoměrně rozložen mezi sadu popruhů tak, aby přesně přiléhaly k čelu pracovníka. Kolébkový vzhled náhlavního kříže, kombinovaný s automaticky nastavitelnými popruhy čelního pásku, daleko lépe profiluje skutečný tvar hlavy pracovníka. V důsledku toho tedy svářeči nemusí utahovat čelní pásek tolik jako u běžných krytů – pásek se sám přizpůsobí a následně bezpečně sedí. Systém náhlavního kříže je navíc navržen tak, aby se předešlo tlaku na citlivé akupresurní a akupunkturní body nacházející se na horní části hlavy, nad uchem a vzadu na hlavě.
Kryt je vybaven čepem, který umožňuje plynulý pohyb nahoru a dolů – v horní pozici se jen lehce „zaklapne“ a pro jeho uvolnění stačí jen lehký dotyk. Nový vzhled ukotvení nahrazuje tradičně používaný samostatný pásek, který se nacházel na vrchní části hlavy, dvěma pásky, jež lépe kopírují vrchní část hlavy, čímž zajišťují bezpečnější a příjemnější nošení s rovnoměrnějším rozložením váhy.

Výrobek „šitý“ na míru
Nový systém náhlavního kříže nabízí několik variant nastavení (dopředu-dozadu, nahoru-dolů, náklon). Pracovník tak může upravit štít dle vlastních potřeb tak, aby mu nastavení co nejvíce vyhovovalo. Zaklapnutí kukly tak, že přiléhá k čelnímu pásku, umožňuje svářeči výběr ze čtyř nastavení – štít je možné posunout tak, aby byl co nejblíže, respektive nejdále, od obličeje. Tato nastavení směrem dopředu a dozadu poskytují pracovníkovi možnost upravit štít dle vlastních potřeb, s ohledem na velikost nosu, bezpečnostních brýlí či v závislosti na používání filtračních polomasek proti částicím ze sortimentu 3M. Uživatel může také upravit náklon štítu tak, aby byl zajištěn potřebný úhel výhledu.
Nová kukla Speedglas 9100 je také širší a hlubší, čímže poskytuje lepší krytí uší, krku a boků hlavy. Kukla je navržena tak, aby byla maximalizována kvalita vzduchu, který pracovník dýchá, a to především díky snížení hromadění tepla, vlhkosti, oxidu uhličitého a spotřebovaného vzduchu uvnitř kukly. Sami svářeči říkají, že se po celý den cítí více odpočatí, mají více energie a „čistou hlavu”. Přídavné patentované skla bočních průzorů Speedglas byly zvětšeny za účelem zlepšení výhledu.

Patentovaný systém ventilace
Svářeči, kteří pracují se sklopenou kuklou dlouhou dobu, si velmi často stěžují na nepohodlí způsobené zatuchlým vzduchem a na zhoršené vidění v důsledku vlhkosti v kukle. Kukla Speedglas 9100 přináší řešení tohoto problému v podobě patentovaného systému ventilace, kdy se díky výdechovým otvorům vydechovaný vzduch z kukly účinně odvádí a tím se snižuje míra zamlžování svařovacího filtru. Tato konstrukce pomáhá rovněž omezit akumulaci tepla, vlhkosti a oxidu uhličitého (CO2) v kukle a tím i vytváření zatuchlého prostředí. Svářeči se tak cítí celý den svěží, energičtější a dokáží lépe myslet.
Svářeči jistě ocení i širokou paletu volitelných filtrů, jako je clona pro broušení, pro svařování plamenem, pro mikroplazmatické svařování nebo clona pro obloukové svařování, a také možnost nastavit vhodnou citlivost od běžného svařování až po svařování TIG při nízkém stejnoměrném a střídavém proudu. Citlivost lze rovněž nastavit na nízkou úroveň pro situaci, kdy v blízkosti pracují jiní svářeči. Volbou nastavení, které přesně odpovídá prováděnému úkolu, sníží svářeč námahu zraku a zlepší jakost každého svaru. Svařovací filtry řady Speedglas 9100 jsou k dostání ve třech modelech – normální, velké a velmi velké.

Bezpečnost a komfort při svařování
Samozatmívací svářecí filtry Speedglas 9100 nabízejí vysoce homogenní zatmavení při minimálním zkreslení celé výhledové oblasti. Výrobek poskytuje sedm možných typů nastavení clony: clona 5 (plynové sváření/řezání), clona 8 (mikroplazmatické a nízko-ampérové svařování metodou TIG) a clony 9 až 13 pro většinu obloukových svařování. V případě potřeby mohou svářeči nyní nastavení clony ”uzamknout”, a to včetně světlého režimu (clona 3) pro broušení.
Patentovaný přechod pro bodové svařování pomáhá snížit únavu očí, která je způsobena neustálým přizpůsobováním oka na rozdílné stupně osvětlení.
Série také obsahuje tři nové modely se samozatmívacími filtry, které se dělí podle velikosti: svařovací filtry Speedglas 9100 série V, X a XX poskytují standardní (9100V), velké (9100X) a rozšířené (9100XX) zorné pole. Filtr u modelu 9100XX má velikost 73×107 mm, což jej činí o 30 % větší než jakýkoliv jiný svařovací filtr Speedglas. Vylepšený vzhled vnitřních a vnějších ochranných sklíček snižuje zamlžení a zabraňuje vniku prachu.

www.3M.com/cz/oop
 

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..