Google překladač: English Deutsch

Společnost BenQ si vám dovoluje představit svůj nejnovější model interní DVD vypalovací mechaniky, která nabízí podporu nejrozšířenějších formátů optických disků a ohromující rychlosti záznamu dat na ně. Představte si, že jste v práci a potřebujete před odchodem rychle zálohovat data. Není nic jednoduššího než vložit CD či DVD do mechaniky a vše na něj bleskově vypálit. Klasický kompakt už dnes ale většinou nestačí a tak s největší pravděpodobností sáhnete po DVD, které se ovšem často vypaluje dlouho. Nikoliv s vypalovačkou BenQ DW1640.

benq_1.jpg

V současnosti vlajková loď našich mechanik nabízí rychlost zápisu na DVD-R a DVD+R 16x. To znamená, že DVD vypálíte během několika málo minut. V dnešní době, kdy operujeme se stále většími a většími objemy dat, už ale nemusí být ani DVD-R či +R dostačujícími. Proto jsou tu dvouvrstvá (DL – Double Layer) média s kapacitou rovných 8,5 GB – ideální jsou pro zálohu harddisků či záznam videa (v top kvalitě DVD lze na ně uložit 4 hodiny obrazu a zvuku, v kvalitě VHS dokonce 16 hodin). Na DVD+R DL je vypalovačka DW1640 schopna zapisovat data až 8x, což je rychlost, která zkracuje dobu zápisu na tento typ disku radikálním způsobem. Na DVD-R DL můžete zapisovat 4x.

Zapomenout ovšem nesmíme ani na přepisovatelná média DVD-RW/+RW, u nichž se rychlosti pálení pohybují také ve vysokých hodnotách. Konkrétně, přepisovat DVD+RW lze 8x a –RW potom 6x. Pro rychlou a především bezpečnou zálohu dokumentů jsou přepisovatelná DVD nejlepším řešením. Všechna DVD jsou čtena16x.

Rodina CD je také stále důležitá a tak její podpora nesmí u DW1640 chybět. Na klasické CD-R můžete vypalovat 48x a na CD-RW 32x. Jedná se o rychlosti znamenající, že zápis na kompakt trvá několik minut. Čtení CD probíhá 48x.

Vypalovací mechaniky BenQ používají exkluzivní technologii Write Right, která používá ke správnému zápisu dat dvě funkce: Tilt Control a Walking Optimal Power Control II (WOPC II). Tyto funkce zajišťují bezchybný zápis na disk (hlídán je úhel laserového paprsku a jeho síla), aby byla vaše data v bezpečí. Současně ale ještě pracuje takzvaný Dual Cooling System (DCS) operující s Anti-Dust Cooling System (ADCS) a Air Flow Cooling System (AFCS) redukujícími případné přehřátí mechaniky vlivem vysokorychlostního zapisování a čtení.

S mechanikou DW1640 společnosti BenQ se ve světě jedniček a nul rozhodně neztratíte. Vliv na to mají i maličkosti jako možnost vypalovat na některá 8x DVD média ještě větší rychlostí. DW1640 je dodávána s Qsuite softwarem, který vám umožňuje nastavit mechaniku, testovat ji či například zkoumat kvalitu disku.