Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jako každoročně, i v letošním roce se pražská firma TAIMA s.r.o., která se již od roku 1992 koncentruje na dodávky brousicích strojů, rozhodla zúčastnit strojírenského veletrhu v Brně. V této souvislosti jsme požádali ředitele firmy pana Ing. Davida Kratochvíla o představení firemní expozice. K tématu nám sdělil toto:
„V letošním roce se chceme zaměřit na segment těch zákazníků, kteří hledají malé, ale sofistikované stroje. Z toho důvodu letos budeme vystavovat tři stroje, které představují určitý průřez naším sortimentem – jedná se o CNC rovinnou brusku SMART-B1224-II, NC hrotovou brusku GU20x40NC s přípravkem pro vnitřní broušení a bezhrotou brusku v NC provedení PC-18S-NC.

CNC rovinné brusky serie SMART patří k nejlépe vybaveným strojům z našeho sortimentu. Stroj nabízí dvě až čtyři souvisle řízené osy, dialogové programování, automatickou kompenzaci úbytku brusného kotouče, dynamické vyvažování vertikální osy a především variabilní a velmi flexibilní způsoby broušení i orovnávání. Mezi uživatele těchto strojů patří např. MEOPTA Přerov, GE Aviation (WALTER) Praha nebo Technometra Radotín. Vystavovaný stroj SMART-B1224-II má upínací stůl 300x600 mm a tři souvisle řízené osy.

Firma PALMARY patří mezi největší světové výrobce brusek – v jejím sortimentu najdete brusky hrotové, bezhroté, brusky pro vnitřní broušení nebo např. brusky s vertikální osou vřetene. Malá hrotová bruska GU 20x40NC se vyznačuje robustním odlitkem z MEEHANITE litiny, kombinované kluzné plochy (ploché vedení a vedení ve tvaru „V“) jsou precisně broušeny a ručně zaškrabány. Brousicí vřeteno je zhotoveno z vysoce kvalitní oceli SNCM-220 a je uloženo ve speciálních bezkontaktních hydrostatických ložiscích, díky kterým nedochází k tepelným dilatacím, vibracím a opotřebení a vřeteno může pracovat při vysokých rychlostech dlouhodobě a stabilně. Vystavovaný stroj je vybaven, mimo jiné příslušenství, též přípravkem pro vnitřní broušení s vřetenem s 30 000 ot./min. Maximální průměr broušení je 160 mm při délce 400 mm.

Bezhrotá bruska PALMARY PC-18S-NC je postavena na obdobných principech jako předchozí stroj – robustní litinové lože a špičkově uložená precizní vřetena. Stroj má standardní rozsah broušených součástí ø 1–ø 80 mm, se zvl. přípravkem až do ø 150 mm. Stroj lze vybavit nejrůznějším příslušenstvím, vč. automatického orovnávání brusného kotouče s kompenzací, automatickým podavačem i odebíracím zařízením, aktivní kontrolou apod.

Mezi novinky v našem sortimentu, které ale letos nebudeme vystavovat, patří i brusky GREAT. Mezi často poptávané stroje patří produkční brusky s horizontálně uloženým vřetenem a otočným stolem. V této kategorii nabízíme stroje o velikosti stolu ø 400 mm, 600 mm, 1 000 mm a 1 200 mm a to jak v plně manuálním provedení, tak i ve variantě ASD s možností parametrického programování.

Firma GREAT též vyrábí řadu těžkých HEAVY DUTY rovinných brusek se stolem až 610 x 3 150 mm, resp. 810 x 3 150 mm. Tyto brusky jsou určeny především pro výkonné hrubovací operace, čemuž odpovídá i výkon motoru 11 kW, resp. 18 kW. A podobě jako CHEVALIER i GREAT je dodavatelem portálových brusek až do velikosti stolu 2 500 x 8 000 mm.

V současné době je tak naše firma TAIMA s.r.o. schopna nabídnout rozsáhlý sortiment strojů pro brousicí technologie. Veškeré dodané stroje včetně těch nejstarších jistíme solidním servisním zázemím.

www.taima.cz

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..