Google překladač: English Deutsch

Jako každoročně, i v letošním roce se pražská firma TAIMA s.r.o., která se již od roku 1992 koncentruje na dodávky brousicích strojů, rozhodla zúčastnit strojírenského veletrhu v Brně. V této souvislosti jsme požádali ředitele firmy pana Ing. Davida Kratochvíla o představení firemní expozice. K tématu nám sdělil toto:
„V letošním roce se chceme zaměřit na segment těch zákazníků, kteří hledají malé, ale sofistikované stroje. Z toho důvodu letos budeme vystavovat tři stroje, které představují určitý průřez naším sortimentem – jedná se o CNC rovinnou brusku SMART-B1224-II, NC hrotovou brusku GU20x40NC s přípravkem pro vnitřní broušení a bezhrotou brusku v NC provedení PC-18S-NC.

CNC rovinné brusky serie SMART patří k nejlépe vybaveným strojům z našeho sortimentu. Stroj nabízí dvě až čtyři souvisle řízené osy, dialogové programování, automatickou kompenzaci úbytku brusného kotouče, dynamické vyvažování vertikální osy a především variabilní a velmi flexibilní způsoby broušení i orovnávání. Mezi uživatele těchto strojů patří např. MEOPTA Přerov, GE Aviation (WALTER) Praha nebo Technometra Radotín. Vystavovaný stroj SMART-B1224-II má upínací stůl 300x600 mm a tři souvisle řízené osy.

Firma PALMARY patří mezi největší světové výrobce brusek – v jejím sortimentu najdete brusky hrotové, bezhroté, brusky pro vnitřní broušení nebo např. brusky s vertikální osou vřetene. Malá hrotová bruska GU 20x40NC se vyznačuje robustním odlitkem z MEEHANITE litiny, kombinované kluzné plochy (ploché vedení a vedení ve tvaru „V“) jsou precisně broušeny a ručně zaškrabány. Brousicí vřeteno je zhotoveno z vysoce kvalitní oceli SNCM-220 a je uloženo ve speciálních bezkontaktních hydrostatických ložiscích, díky kterým nedochází k tepelným dilatacím, vibracím a opotřebení a vřeteno může pracovat při vysokých rychlostech dlouhodobě a stabilně. Vystavovaný stroj je vybaven, mimo jiné příslušenství, též přípravkem pro vnitřní broušení s vřetenem s 30 000 ot./min. Maximální průměr broušení je 160 mm při délce 400 mm.

Bezhrotá bruska PALMARY PC-18S-NC je postavena na obdobných principech jako předchozí stroj – robustní litinové lože a špičkově uložená precizní vřetena. Stroj má standardní rozsah broušených součástí ø 1–ø 80 mm, se zvl. přípravkem až do ø 150 mm. Stroj lze vybavit nejrůznějším příslušenstvím, vč. automatického orovnávání brusného kotouče s kompenzací, automatickým podavačem i odebíracím zařízením, aktivní kontrolou apod.

Mezi novinky v našem sortimentu, které ale letos nebudeme vystavovat, patří i brusky GREAT. Mezi často poptávané stroje patří produkční brusky s horizontálně uloženým vřetenem a otočným stolem. V této kategorii nabízíme stroje o velikosti stolu ø 400 mm, 600 mm, 1 000 mm a 1 200 mm a to jak v plně manuálním provedení, tak i ve variantě ASD s možností parametrického programování.

Firma GREAT též vyrábí řadu těžkých HEAVY DUTY rovinných brusek se stolem až 610 x 3 150 mm, resp. 810 x 3 150 mm. Tyto brusky jsou určeny především pro výkonné hrubovací operace, čemuž odpovídá i výkon motoru 11 kW, resp. 18 kW. A podobě jako CHEVALIER i GREAT je dodavatelem portálových brusek až do velikosti stolu 2 500 x 8 000 mm.

V současné době je tak naše firma TAIMA s.r.o. schopna nabídnout rozsáhlý sortiment strojů pro brousicí technologie. Veškeré dodané stroje včetně těch nejstarších jistíme solidním servisním zázemím.

www.taima.cz