Google překladač: English Deutsch

Stavebnictví je v pohybu: jsou žádané nové techniky a materiály, staré vyšlapané cestičky se čím dál tím více opouštějí. Podstatnými předpoklady pro to jsou: inovace by měly přinášet nákladové výhody oproti konvenčním řešením, větší flexibilitu při realizaci stavby a v neposlední řade garantovat minimálně rovnocennou kvalitu. Mnohdy se tedy nahrazují konvenční stavební materiály plasty. Nejlepší příklad: V Číně nově zahájena výroba střešních tašek, které se vyrábějí z materiálového spojení Luran® S a PVC. „Právě u aplikací, které jsou velmi silně vystavené povětrnostním vlivům, může Luran® S plně rozvinout své přednosti“, ví Jürgen Keck, osoba odpovědná za tento projekt v Asii.

dach_02_01.jpg

Protože polymer akrylnitril-styren-akrylesteru ( ASA ) není jen rezistentní vůči veškerým vnějším vlivům, ale nabízí také nejvyšší flexibilitu barevného a tvarového řešení. K silným stránkam patří v neposlední řadě extrémně vysoká odolnost vůči UV zátěži způsobené slunečním zářením, povětrnostním vlivům a extrémním výkyvům teplot. Nejlepší známky slibuje spojení PVC s na něj nanesenou vnější vrstvou z materiálu Luran® S, také co se týče barevné stálosti. Keck: „Tam, kde tradiční stavební materiály rychle ztrácejí barvu, nezjistíte u materiálu Luran® S i po více než deseti letech žádné vyblednutí.“ Luran® S se kromě nesčetných testů vyznamenal také v prvních tvrdých použitích v praxi, nejenom v samotné Číně, ale také v ostatních regionech existují slibné projekty. Aktuálně prováděné dlouhodobé testy by měli prokázat předpovídanou dlouhou životnost a trvalou kvalitu. „Na druhou stranu“, dodáva Jürgen Keck, „je třeba jmenovat mnohé estetické přednosti, které mají z architektonického hlediska rozhodující význam.“ Takto otevírá Luran® S netušené možnosti barevného řešení střech budov.

Koncepce zabarvení v továrně v zásadě umožňuje individuálně se zabývat každým požadavkem zákazníka na barevné řešení. Na základě velmi dobrých vlastností produktu se v Číně již rozhodla celá řada výrobců uvést na trh tuto technologii v širším měřítku – například Shandong Fangxing Building Materials Co. Ltd., výrobce s vedoucím postavením na čínském trhu. Protože rovnocenná není plastová střešní taška pouze z hlediska životnosti. Keck ví: „Střešní tašky z plastu se dají v porovnání s taškami z hlíny nebo z jílu rychleji namontovat a snižují se tak náklady na montáž. Vidíme proto mnohostranné možnosti použití: od soukromé bytové výstavby až po veřejné zaŕízení a průmyslové stavby.“
www.basf.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news