Google překladač: English Deutsch

I když na mnoha stavbách neutichá ruch ani přes zimu, ta pravá stavební sezona začíná pro většinu stavebníků na počátku jara. Symbolickým „klíčem“ k jejímu zahájení se již dvacátým rokem stane pro širokou i odbornou veřejnost nejen Olomouckého kraje stavební a technický veletrh STAVOTECH. Více než 150 vystavovatelů nabídne své výrobky i služby ve dnech 12. - 14. března 2009 v prostorách pavilonů A, E a přilehlých venkovních plochách Výstaviště Flora.

Také letos kapacity zmíněných dvou pavilonů nestačí zájmu vystavovatelů a před pavilon A bude přistavěna vytápěná montovaná hala, která výstavní plochu rozšíří. „Zájem o jarní veletrh je ze strany vystavovatelů pravidelně velký. Firmy si uvědomují svou šanci prezentovat se před veřejností v prvním možném termínu. V období, kdy většina stavebníků konzultuje své představy o bydlení s odborníky a projektanty, v období, kdy se rozhodují o optimálních materiálech či nejvýhodnějších nabídkách stavebních firem,“ zdůvodňuje zájem o veletrh Petr Nasadil z pořadatelské společnosti Omnis Olomouc, a.s. Nejsilnější zastoupení mají firmy nabízející zdící materiály, střešní krytiny, dřevěná i plastová okna, dveře a parapety, garážová vrata, izolace, domovní čističky odpadních vod. Také na jarní etapě veletrhu je velmi silná oblast vytápění, návštěvníci zde najdou kotle, topná tělesa, podlahové vytápění, také alternativní způsoby jsou zastoupeny tepelnými čerpadly, solárními systémy, rekuperací. Ty, kteří uvažují o budoucí podobě svého bydlení, jistě zaujme nabídka realitních kanceláří, finančního poradenství i speciální nabídky rodinných domů od klasických novostaveb po dřevostavby a nízkoenergetické domy. Součástí jarní etapy veletrhu STAVOTECH Olomouc je již 9. ročník specializované výstavy Bazény & Sauny, která v pavilonu E představí bazény, sauny, whirlpooly a jejich příslušenství. Pro zájemce o obnovu památek a historických objektů je určen veletrh RENOVA na galerii pavilonu A. Na výstavní část navazuje zajímavý doprovodný program, který je letos věnován nízkoenergetickému stavění, problematice bezpečnosti výtahů a novým přístupům k technologiím bazénů, balneo a wellness.

Dotační program Zelená úsporám se nese celým veletrhem, kromě přednášky pořádané přímo Státním fondem životního prostředí (SFŽP) představí ve výstavních expozicích své výrobky a služby mnohé firmy zapojeného do tohoto programu. Navíc bude v pavilonu E po celou dobu veletrhu fungovat poradenské centrum, kde nezávislí ekoporadci odpoví na dotazy k žádostem a administraci programu.

Návštěvníci se dozví také informace o dalším dotačním programu Nový panel a regeneraci bytových domů obecně.

Pro návštěvníky veletrhu připravili organizátoři společně s partnery opět „Veletržní tombolu“. Každý z prvních 5 000 dospělých návštěvníků veletrhu si vytáhne los - k dispozici bude více než 1 000 hodnotných cen, každý pátý tedy vyhrává. Mezi cenami ti šťastnější najdou například mnohatisícové poukazy na nejrůznější produkty a služby vystavujících firem.

Jarní veletrh STAVOTECH a souběžně probíhající jsou dobrou příležitostí pro konzultaci s odborníky i bohatým zdrojem hodnotných informací a inspirace. Nenechte si tedy ujít příležitost a zavítejte na olomoucké Výstaviště Flora
11.-13. března mezi 9,00 - 18,00, v sobotu do 17,00 hodin.

http://www.omnis.cz